ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

سومین شماره دو فصلنامه علمی‌تخصصی «پژوهش‌های اسلامی زن و خانواده» منتشر شدسومیّن شماره (پائیز و زمستان97) از دو فصلنامه علمی ‌تخصصی «پژوهش های اسلامی زن و خانواده» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا(س) مشهد چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، اين دو فصلنامه به صاحب‌ امتیازی حوزه علمیه خراسان و مدیر مسئولی آیت الله سید مصباح عاملی و سردبيری دكتر محبوبه گندم آبادي در اسفندماه 1397 منتشر شد.
فصلنامه زن و خانواده، دربردارندۀ مقالات علمی حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه پژوهش‌های خانواده، زن و تربیت اسلامی و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات مرتبط با خانواده است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران و طلاب و اساتید برادر و خواهر حوزه علمیه فراهم می‌کند.
از دیگر اهداف این مجله می‌توان به معرفی‌ دستاوردهای‌ جديد پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌ در حوزه زن و خانواده، ارتقای‌ سطح‌ دانش‌ صاحب‌نظران‌، کارشناسان‌ و علاقه‌مندان‌، ایجاد زمینة‌ همکاری‌ بیشتر بین‌ پژوهشگران‌ مدارس علميه خواهران، ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ در بين اساتيد و طلاب خواهر و پاسخگویی به نیازهای حوزه، جامعه و نظام اسلامی در حوزه زن و خانواده اشاره کرد.
در شماره (3) دوفصلنامه پژوهش هاي اسلامي زن و خانواده، مقالاتی زير به چاپ رسيده است:
1 – واكاوي مباني «اصل گذشت» در روابط همسران از منظر قرآن؛ (شكوفه چگيني)
2- شيوه هاي گزينش همسر با تاكيد با بر نقش والدين؛ (معصومه سادات هاشمي)
3- آثار و نتايج سبك زندگي شاكرانه بر مبناي قرآن كريم؛ ‌(محبوبه گندم آبادي)
4- اصل تدريج و مديريت فضاي مجازي در خانواده؛ (راضيه ملك سنو)
5- بررسي عوامل مبايي افراط زنان در مديريت بدن؛ (بي بي وحيده هاشمي)
6- راهكارهاي اسلام در مقابله با انحرافات جنسي زنان متأهل؛ (زينت بصيري، عاطفه سادات حسيني، ريحانه خرم)
7- مفهوم شناسي حديث مشهور «المرأه ريحانه و ليست بقهرمانه»؛‌(فاطمه ترابي)
دوفصلنامه علمي تخصصي پژوهش هاي اسلامي زن و خانواده در انتشار شماره 4 (بهار و تابستان 1398) از آثار اساتيد، طلاب، نويسندگان و پژوهشگران محترم استقبال مي كند.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر مي توانند به «سامانه مديريت نشريات علمي حوزه علميّه خراسان» به نشاني http://journals.hozehkh.com/ مراجعه كرده و يا با شماره هاي 05138525251 (دفتر اجرايي نشريه) و شماره 32008327-051 (اداره نشر و توليدات علمي معاونت پژوهش حوزه علميّه خراسان) تماس حاصل فرمايند.


كد خبر: 30863  |  تاریخ درج خبر: 1397/12/18  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا