امروز: جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

نشست دهم هيئت انديشه ورز خانواده و تعليم و تربيت برگزار شد


دهمین نشست هيئت انديشه ورز خانواده و تعليم و تربيت با بيان چارچوب هاي كلي بررسي جنبش فمينيسم برگزار شد.

 دهمین نشست هيئت انديشه ورز خانواده و تعليم و تربيت با بيان چارچوب هاي كلي بررسي جنبش فمينيسم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، خانم دكتر فريبا علاسوند، عضو هيات علمي مركز تحقيقات زنان و خانواده در این نشست که در محل سالن اجتماعات حسينيه امام جواد عليه السلام، برگزار شد، گفت: پايه اي ترين مبناي فكري فمينيسم آن است كه زنان بر اساس جنسيت مورد ستم قرار گرفته اند.
وی با اشاره به اینکه در غرب هر كس تحت هر عنوان و گرايشي از حقوق زن دفاع كند، فمينيست ناميده مي شود.
علاسوند با بررسي پيشينه فمينيسم، به زمينه هاي تاريخي، اجتماعي و سياسي به عنوان عوامل تشكيل اين جنبش اشاره كرد و در ادامه رويكردهاي مختلف فمينيسم را در قالب امواج فمينيستي با ذكر ويژگيهاي هر موج و عوامل موثر بر تشكيل آن و تاثيراتي كه در جامعه داشته است با معرفي افراد شاخص و فعال مدافع حقوق زنان در هر برهه تاريخي، تبيين کرد.
همچنین، فمينيسم اسلامي موضوع دوم اين نشست يك روزه بود كه سخنران این نشست به بيان دو رويكرد كلي اين جريان پرداخت و با اشاره به جريان شناسي فمينيسم اسلامي در كشورهاي اسلامي، به بررسي تفاوت مهم اين جريان در كشورهاي عربي با ايران در محور عوامل شكل گيري و اهداف اقدام کرد.
وی در پايان نشست به اسناد بين المللي درباره زنان اشاره كرده و به توضيح كنوانسيون رفع كليه اشكال تبعيض عليه زنان و سند پكن پرداختند.


كد خبر: 30879  |  تاریخ درج خبر: 97/12/20  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا