ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری آخرین نشست گفتمانی انقلاب اسلامی با عنوان " عصر انقلاب " در مشهدآخرین نشست " عصر انقلاب اسلامی " با رویکرد تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و اندیشه های رهبر معظم انقلاب به همت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری ، معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان وآستان قدس رضوی، ویژه طلاب، دانشجویان و فعالان فرهنگی مشهد در سالن همایش های آستان قدس رضوی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دکتر مهدی فضائلی درآخرین نشست " عصر انقلاب اسلامی " که با رویکرد تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و اندیشه های مقام معظم رهبری ویژه طلاب ، دانشجویان و فعالان فرهنگی اجتماعی مشهد برگزار شد، گفت : صدق و صادق بودن یک رهبر با مردم، صفت بسیار مهمی است که در بیانیه گام دوم انقلاب نشانه های صداقت ایشان دیده می شود.

معاون دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری افزود : روان شناسی سیاسی که ویژگی های رفتاری و شخصیت چهره های سیاسی را بررسی می کند از قبل آن بررسی ها، رفتار چهره ها را پیش بینی می کند و اگر قرار باشد در ویژگی شخصیت مقام معظم رهبری تمرکز شود نیاز به یک شناخت جامع نسبت به ایشان می باشد.
وی با اشاره به اینکه نشست ها و گفتمان ها دنبال یک  مرکز و یک مفهوم کانونی هستند که بقیه مفاهیم و گفتمان ها حول آن شکل می گیرند، ابرازکرد: اگر در اندیشه مقام معظم رهبری بررسی شود دریافت می شود که گفتمان های مطرح شده از طرف ایشان حول چه کانونی شکل گرفته است.
این کارشناس سیاسی باورمندی مقام معظم رهبری نسبت به اسلام ، تعالیم اسلامی و وعده های الهی را یکی از ویژگی های شخصیتی ایشان دانست و گفت : رهبرمعظم انقلاب با یک امیدواری کامل و استناد به داستان زندگی حضرت موسی(ع)، باورمندی به نصرت و گشایش الهی در لحظاتی که دیگران ایمان خود را متزلزل کردند و از نعمات الهی غافل شدند را در همگان زنده می کنند.
دکتر فضائلی تصریح کرد : مردم به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های انقلاب اسلامی هستند که پای این انقلاب ایستاده اند و رهبر معظم انقلاب نیز نسبت به مردم یک باور واقعی و قلبی دارند.
وی با استناد به چهار هدف راسخ امام(رضوان الله علیه) از نگاه شهید مطهری گفت: آیت الله مطهری در بازگشت از سفر فرانسه و دیدار امام در پاسخ به شخصیت های مبارز که از او پرسیدند امام را چطور دیدی؟ پاسخ داد : چهار " آمن " در امام دیدم آمن به هدفه ، آمن بسبیله ، آمن بقوله و آمن برابه که این 4 مورد در مقام معظم رهبری هم کاملا مشهود است.
معاون دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری بیان داشت: نگاه ایشان به حضرت امام(رضوان الله علیه) در تبیین اندیشه، مکتب و خط امام نگاه ویژه ای است و آن چنان رهبری پای صیانت، اندیشه و مکتب امام ایستاده اند که اگر حساسیت ایشان نسبت به خط امام نبود امروزه ما در دهه چهارم انقلاب تنها نامی از امام می شنیدیم.
وی با توجه به انقلابی بودن و عقلانیت اسلامی امام(رضوان الله علیه) و مقام معظم رهبری، در پایان گفت : اسلام توام با عقلانیت است البته نه عقل سکولاری و ابزاری، عقلانیت انقلابی آن جایی است که واقع بین و آرمان گرا باشند که متاسفانه برخی از مشکلات امروزه به دلیل فراموش شدن آرمان هاست.

كد خبر: 30927  |  تاریخ درج خبر: 1397/12/26  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا