امروز: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294
عنوان

اجتماع منتظران ظهور در مشهد برگزار می شود


مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) خراسان رضوی گفت: در ۵۰ مکان دوره های فشرده مهدویت و مراسم احیای نیمه شعبان در بیشتر نقاط استان خراسان رضوی و مشهد برگزار می شود. همچنین صبح روز نیمه شعبان همزمان با تمام استان ها، در مشهد مقدس اجتماع منتظران ظهور برگزار خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام سیدجعفر موسوی نسب، مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) شعبه خراسان رضوی، پیرامون برنامه های این بنیاد در دهه مهدویت گفت: چهار واقعه مهم در دین اسلام داریم؛ بعثت پیامبراکرم (ص)، واقعه غدیر خم، عاشورا و در نهایت واقعه ظهور منجی، همه این وقایع به هم وابسته هستنند و به ظهور حضرت مهدی (عج) خلاصه می شوند.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خراسان رضوی با اشاره به اینکه مهدویت ریشه در کتب آسمانی دارد، به آیه 105 سوره انبیا اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و ولایت مداری بر گرفته از فرهنگ مهدویت است .

وی اظهار داشت: امروز استکبار برای این که به انقلاب اسلامی حمله کند، در مقابل سپاه صف آرایی می کند، زیرا سپاه از درون فرهنگ مهدویت برآمده است.

این کارشناس مهدوی، یکی دیگر از دشمنی های استکبار را فرقه سازی و نحله های انحرافی در جوامع اسلامی، به خصوص ایران بیان کرد و افزود: امروز وظیفه ما، زمینه سازی ظهور و تبیین مهدویت ناب است. در این عرصه رسانه ها نقش موثری خواهند داشت.

وی در ادامه به برنامه های دهه مهدویت اشاره کرد و افزود: 150 کارشناس مهدوی خواهر و برادر به مساجد، مدارس، دانشگاه ها و سازمان های مردم نهاد، با هدف بسط و گسترش معارف مهدوی اعزام می شوند.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خراسان رضوی افزود: در 50 مکان دوره های فشرده مهدویت و مراسم احیای نیمه شعبان در بیشتر نقاط استان خراسان رضوی و مشهد برگزار می شود. همچنین صبح روز نیمه شعبان همزمان باتمام استان ها، در مشهد مقدس اجتماع منتظران برگزار خواهد شد .


كد خبر: 31109  |  تاریخ درج خبر: 98/01/26  |  کد خبرنگار: 28038
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا