ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

کارگاه آموزشی دوره تربیت مدرس معارف انقلاب اسلامی ویژه طلاب سطح 3 و 4 برگزار شدکارگاه آموزشی دوره تربیت مدرس معارف انقلاب اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری (حفظه الله ) ویژه طلاب سطح 3 و 4 در مدرسه تخصصی قرآن و عترت برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان کارگاه آموزشی دوره تربیت مدرس معارف انقلاب اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ویژه طلاب خواهر و برادر سطح 3 و 4 به همت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان در 5 اردیبهشت 98 در مدرسه تخصصی قرآن و عترت برگزار شد.
در این کارگاه، دکتر مصطفی غفاری نویسنده کتاب از نیمه خرداد در ابتدای کلام این کتاب را تبیین کرد و گفت: این کتاب از بیانات و خاطرات رهبر انقلاب استفاده شده و با گذر از تصویر رهبری به عنوان یک سخنران زبردست به طور فشرده ، نمایی روشن و سرراست از خطوط کلی زندگی ، شخصیت ، اندیشه و رهبری آیت الله خامنه ای ارائه داده شده است.
وی با بیان این مطلب که تامل در موضوع آینده انقلاب اسلامی آغاز مرحله ای از رشد و بالندگی این نهضت الهی و مردمی است افزود: انگیزه و رویکرد به اندیشه امام و رهبری به دلیل ویژگی های لازم و شرایط فوق العاده و جامع و کارکردهای مثبت و مفید رهبری نظام اسلامی در پیدایش ، پیروزی ، تثبیت ، استمرار و پویایی این نهضت است.
غفاری گفت : آنچه در خطوط کلی این اندیشه خودنمایی می کند تاکید رهبر انقلاب بر استقلال ، اعتماد به نفس ، اقتدار کشور و رویکردی تعامل گرانه برای بهره مندی از تجربیات دیگران است که می تواند پیشرفت کشور را بر محور تفکر ناب اسلامی در دنیای امروز تضمین کند.
وی با بیان اینکه خط اصلی و فکری رهبری ، اندیشه حاکمیت اسلام بوده که ولایت فقیه جلوه بحث حاکمیت امام در اندیشه امام(ره) است، اظهار کرد : ایشان کسی بود که در دوره معاصر سنگ بناي انقلاب را گذاشت و به نحو احسن عمل کرد و ولایت فقیه را محقق کرد و انقلاب را انجام داد و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از اندیشه و حرکت بنیانگذار انقلاب الگو گرفتند و راه ایشان را ادامه دادند.
این نویسنده بیان داشت : امام و رهبری با اشراف کامل به مسائل و احاطه به رویدادها و قدرت تجزیه و تحلیل موضوعات مرتبط با آینده ، راه کارها و الزاماتی برای دستیابی به آینده مطلوب و نیز تضمین سلامت انقلاب اسلامی ترسیم کردند.
غفاری عنوان کرد : گفتمان سازی و نهاد سازی دو سازوکار عمده ای هستند که برای مدیریت کلان ارزشی نظام ، به تناسب از سوی رهبر معظم انقلاب مورد بهره برداری قرار می گیرند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند ما هر جا موفق باشیم ناشی از تبعیت اسلام بوده و هر جا ناموفق بودیم ناشی از سرپیچی اسلام بوده، گفت: رهبری موفقیت در مسیر انقلاب را تحقق و هویت دینی می داند که یکی از مهمترین انگیزه های پیدایش این انقلاب اسلامی حضور مردم قهرمان و مبارز در عرصه های مختلف انقلاب بوده است.
نویسنده کتاب از نیمه خرداد تصریح کرد : مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مدل توسعه نظام جمهوری اسلامی را مبتنی بر فرهنگ اصیل ایرانی و برخاسته از ایده های انقلابی می داند.

وی با بیان اینکه یکی از مولفه های کارساز و راهبردی رسیدن به قلمرو بلند نظام اسلامی حرکت در مسیر تعیین شده امام خمینی(ره) است گفت: راه امام ، راه ایمان و راه عدالت و راه پیشرفت مادی و راه عزت است که همگی پیمان بسته ایم این راه را ادامه دهیم و برتوفیق الهی ادامه خواهیم داد.


كد خبر: 34282  |  تاریخ درج خبر: 1398/02/10  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا