ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مقاومت؛ گزینه ملت ایران در برابر مثلث شوم استکبار

عنوان

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در چنین شرایطی گزینه قطعی ملت ایران را در برابر مثلث شوم آمریکا، صهیونیسم و مرتجعین خلیج فارس مقاومت و ایستادگی دانستند، گفت: مقاومت به معنای ایستادگی در برابر عوامل شر آفرین، انحطاط زا، سلطه طلب و استکباری است.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر فرزانه در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی ره و گرامی داشت شهدای 15 خرداد در حرم مطهر رضوی به جایگاه فرهنگ مقاومت در دین مبین اسلام اشاره و اظهار کرد: امسال مراسم سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان شکوه خاصی دارد.
وی با اشاره به برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: در این راهپیمایی مردم غیور ایران اسلامی انزجار خود را نسبت به صهیونیسم در روز قدس باشکوه‌تر از سال‌های گذشته اعلام کردند.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در چنین شرایطی گزینه قطعی ملت ایران را در برابر مثلث شوم آمریکا، صهیونیسم و مرتجعین خلیج فارس مقاومت و ایستادگی دانستند، گفت: مقاومت به معنای ایستادگی در برابر عوامل شر آفرین، انحطاط زا، سلطه طلب و استکباری است.
امام جمعه موقت مشهد با تأکید بر اینکه مقاومت در دین مبین اسلام جایگاه خاصی دارد، افزود: مقاومت در اسلام بنا بر تعبیری از سوی حضرت علی(ع) به همانند سر نسبت به بدن است، لذا خیری در ایمان بدون مقاومت وجود ندارد و با توجه به اهمیت این موضوع جبرئیل دو مرتبه از سوی خداوند برای تأکید بر مقاومت کردن پیامبر(ص) در مقابل سختی‌ها نازل شده است.

سرتاسر نهضت امام خمینی(ره) مقاومت بود
حجت الاسلام و المسلمین فرزانه اضافه کرد: انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی(ره) با مقاومت در تاریخ 15 خرداد 1342 آغاز شد و در زندان‌ها با مقاومت در برابر شکنجه‌ها تداوم یافت و با مقاومت در 22 بهمن پیروز شد و با مقاومت به تمام اهداف و آرمان خود خواهد رسید لذا سرتاسر عمر40 ساله کشور جمهوری اسلامی ایران مقاومت است.
وی به آثار مقاومت اشاره کرد و افزود: قرآن و تاریخ به ما می‌آموزد که مقاومت در مقابله، مبارزه و شکست دشمن بسیار تاثیر گذار است، از همین رو حضرت علی(ع) می‌فرمایند: «انسان صابر با مقاومت پیروزی را از دست نمی‌دهد» و یک ملت با مقاومت به الگو تبدیل می‌شود.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان ضمن بیان این مطلب که مقاومت صداقت یک ملت را به نمایش می‌گذارد، گفت: مقاومت و صداقت یک ملت هرچه بیشتر باشد خداوند به آن ملت بیشتر کمک می‌کند لذا زمانی که خداوند صداقت، راستی و اخلاص ملت ایران را دید آن‌ها را بر رژیم ستمگر پهلوی پیروز کرد.

پیوند نهضت امام خمینی(ره) با نهضت عاشورای حسینی(ع)
حجت الاسلام و المسلمین فرزانه در بخش دیگر از سخنانش به تهدیدات دولتمردان آمریکا اشاره و بیان کرد: رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته ایران را به تغییر نظام، لزوم مذاکره با پیش شرط، اعزام ناو جنگی به خلیج فارس تهدید می‌کرد، اما اکنون با مقاومت مقتدرانه ملت ایران دشمنان از مواضع خود عقب نشینی کرده و این عقب نشینی به واسطه مقاومت و عدم ترس مردم ایران از تهدیدات دشمنان است.
وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند «گزینه اصلی کشور ایران مقاومت است» چرا که مقاومت دشمن را به خاک سیاه می‌نشاند و این مقاومت اسلام ناب ترامپ را در برابر مردم ایران خسته کرده است.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به حادثه عاشورای حسینی(ع) که به واسطه مقاومت بی‌نظیر حضرت امام حسین(ع) شکل گرفته است، گفت: مقاومت سیدالشهدا(ع) بود که مشعل نورانی را پیش پای ملت‌های جاهل روشن و حادثه عاشورا را به عنوان یک واقعه بی‌بدیل در تاریخ ثبت کرد و امام خیمنی(ره) در همین راستا به صورت هوشمندانه نهضت انقلاب را با نهضت عاشورا پیوند زدند و اهداف و آرمان‌های این نهضت را اهداف و آرمان‌های نهضت عاشورا قرار داد.
گفتنی است؛ این مراسم از طرف نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد مقدس، شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان و تولیت آستان قدس رضوی به مناسبت رحلت امام خمینی(ره) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.


كد خبر: 34601  |  تاریخ درج خبر: 1398/03/15  |  کد خبرنگار: 28038
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا