ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

سنت های کارآمد موجب رشد کیفی و اثرگذاری بیشتر حوزه های علمیه می شوددبیر همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد گفت: بایستی سنت های مهمی که از گذشتگان در فضای علمی و معنوی حوزه به جای مانده است را زنده نگه داریم.

حجت‌الاسلام سید مسعود مرتضوی دبیر همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در خصوص اهداف کلی این همایش گفت: حوزه علمیه با تحولات فراوان بعد از انقلاب اسلامی  به خصوص پس از حکم انتصاب شورای عالی ، دبیر ومدیریت  این حوزه  توسط رهبر معظم انقلاب در عرصه آموزش ، پژوهش و ساختارهای حوزوی روبه رو شده و شاهد پیشرفت زیادی بوده ایم اما در کنار این مسیر بایستی سنت های مهمی که از گذشتگان در فضای علمی و معنوی حوزه به جای مانده است را زنده نگه داریم.

دبیر همایش ملی حوزه علمیه سنت های کارآمد تاکید کرد: این همایش و نشست ها برای ایجاد موج در جامعه نخبگانی موثر است اما تاثیر اصلی آن در فضای پژوهش ها و مطالعات حاصل می شود.

دبیرخانه سنت های کارآمد در تربت حیدریه راه اندازی می شود

همچنین حجت الاسلام حسین صافدل، دبیر اجرایی همایش در تربت حیدریه در خصوص برنامه‌های این پیش همایش گفت: اولین پیش همایش ، همایش ملی حوزه علمیه ؛ سنت های کارآمد در استان خراسان رضوی به میزبانی تربت حیدریه و در قالب نشست های تخصصی و پیش همایش طراحی شده که در محل مسجد جامع و مدرسه هراتی تربت حیدریه برگزار خواهد شد.وی ادامه داد : نشست‌های تخصصی این پیش همایش در سه بخش طراحی شده است.

وی افزود: در نشست اول ویژه طلاب سطح یک حوزه علمیه موضوع بایسته های طلبگی در سال‌های اولیه حوزه علمیه توسط حجت الاسلام و المسلمین شیخ محسن ملکی ارائه خواهد شد و طلاب سطح دو و سه حوزه علمیه در نشست تخصصی با موضوع تحصیل کارآمد در دوران سطح عالی شرکت خواهند داشت که حجت الاسلام مرتضی نوروزی مدرس این کارگاه خواهد بود.

 دبیر اجرایی پیش همایش حوزه های علمیه، سنت های کارآمد یادآور شد:  نشست تخصصی با موضوع سنت های آموزشی و پژوهشی در درس خارج ویژه طلاب این مقطع توسط حجت الاسلام و المسلمین شیخ مهدی زمانی برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی این پیش همایش ادامه داد: در نشست عمومی پایانی که از ساعت 10 در محل مسجد جامع برگزار خواهد شد، حجت الاسلام و المسلمین عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه به بیان تاریخچه و پیشینه علمی این شهرستان خواهد پرداخت و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین عبدالهادی مرتضوی، استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان و حجه الاسلام والمسلمین کندری معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان  به بیان مباحث اصلی بحث می پردازند.

حجت الاسلام صافدل همچنین در پایان افزود: در این همایش از نخبگان حوزه علمیه تربت حیدریه تقدیر خواهد شد و پس از پایان این پیش همایش دبیرخانه دائمی سنت های کارآمد در حوزه علمیه تربت حیدریه ایجاد خواهد شد که راه ارتباطی برای طلاب با دبیرخانه مرکزی این همایش خواهد بود.

گفتنی است، همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و موسسه به سوی اجتهاد امسال برگزار خواهد شد.


كد خبر: 34741  |  تاریخ درج خبر: 1398/03/30  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا