ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رویکردهای تحولی معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسانمعاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان بیان کرد: مرجعیت علمی و توان افزایی مبلغان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و گام های تحولی حوزه، رویکرد فعالیت این معاونت است.

 حجت الاسلام والمسلمين حمید ایزدی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اشاره به رسالت های معاونت تبلیغ حوزه، بیان کرد: معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان با رویکرد مرجعیت علمی و توان افزایی مبلغان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و گام های تحولی حوزه، فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه تربیت مبلغان برای نظام و جوامع اسلامی و همچنین تبلیغ کاربردی و نوین، یکی از رویکردهای این معاونت است، افزود: با توجه به جایگاه والای تبلیغ در آموزه های دینی و نقش آن در تحکیم وحدت امت اسلامی، توانمندسازی مبلغان در زمینه پاسخ به شبهات در مناسبت های تبلیغی، در دستور کار قرار گرفت.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه به تناسب با هرکدام از مناسبت های تبلیغی محرم، کنگره عظیم اربعین، دهه آخر صفر، ماه مبارک رمضان، دهه کرامت و ایام ولایت و امامت، شبهاتی مطرح است، ادامه داد: پاسخ فنی و رفع شبهه از سوی مبلغان، یکی از ضرورت های فعالیت در این معاونت می باشد که با بحث ارتقا و توانمندسازی تبلیغی به آن پرداخته شده است.
وی همچنین به ایجاد کارگروه های ویژه برای اعزام و دانش افزایی مبلغان اشاره و ابراز کرد: با توجه به ضرورت فعالیت تبلیغی در ایام اربعین حسینی، ثبت نام از مبلغان و برگزاری کارگاه های توانمندسازی در برنامه اجرایی این معاونت قرار گرفته است لذا با شروع و اعلام ثبت نام، با استقبال چشمگیر مبلغان مواجهه شدیم که نشان دهنده ی اهمیت کار در این ایام است و امیدواریم از این ظرفیت به نحو احسن برای نشر و ترویج اسلام ناب محمدی استفاده شود.
حجت الاسلام والمسلمين ایزدی در ادامه با اشاره به اینکه گام دوم حرکتی معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان در زمینه مباحث کودک و نوجوان است، گفت: امروزه، کودکان ما با اطلاعات و ارتباطات گسترده مواجه هستند و این امر باعث شده است تا در معرض پیام‌های بی‌شمار دینی و شبهات اعتقادی قرار گیرند، از این رو، هشیاری درباره این مخاطبان کم سن و سال، وظیفه‌ای انکارناپذیر است و تربیت مبلغی توانمند برای آشنا سازی آنان، با یک روش معقول به لحاظ محتوایی و روشی، گام بزرگی در تعلیم و ترویج اسلام ناب محمدی خواهد بود.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه شالوده تفکر دینی کودک و نوجوان را می‌توان در مفاهیم و برداشت‌های گوناگون جست وجو کرد و در حوزه تعلیم و تربیت دینی به طور گسترده، کار تاثیرگذار انجام داد، افزود: حوزه علمیه خراسان در زمینه مرجعیت علمی مبلغان فعالیت دارد، لذا با هم افزایی و همکاری نهادهای فرهنگی تبلیغی و بهره مندی از ظرفیت ها، می توان در زمینه ی مباحث ویژه کودک و نوجوان، گام مناسبی را برداشت.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه « امکان بروز مستمر افکار و شبهات گوناگون، وظایف حوزه را بسیار سنگین تر و توجه حوزه به رشته های جدید و متنوع را ضروری ساخته است که باید برای اینکار برنامه ریزی شود.» یادآور شد: در همين راستا  آزمون تخصصی رشته تبلیغ مرداد ماه  در مدرسه علمیه امام صادق(ع) برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمين ایزدی در پایان، تلبس مبلغین را یکی دیگر از فعالیت های این معاونت برشمرد و گفت: سالانه و در اعیاد مختلف از جمله عید سعید غدیر، مبعث رسول مکرم اسلام، نیمه شعبان و ... به عنوان جشن های تلبس مبلغان در نظر گرفته شده است که در مرحله نخست سال 98، حدود بيش از 200 نفر از طلاب ملبس به لباس مقدس روحانیت خواهند شد.

كد خبر: 35148  |  تاریخ درج خبر: 98/05/22  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا
--%>