ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری کارگاه کالبدشکافی و تشریح جسد توسط گروه فقه پزشکیمعاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برای آشنائی بیشتر طلاب دوره پودمانی فقه پزشکی با بررسی احکام فقهی کالبد شکافی و تشریح جسد، کارگاه آموزشی نیم روزه در اداره پزشکی قانونی و سالن تشریح آن، برگزار کرد.

 دکتر محسن رضازاده شجاعی، مسئول سالن تشریح اداره پزشکی قانونی مشهد ضمن خوش آمد گوئی به طلاب و ابراز خرسندی از برقراری این برنامه، موارد ضرورت کالبد شکافی و مراحل آن را تبیین کرد.

وی گفت: قانون گذار در 19 مورد از موارد مرگ، کالبد شکافی را از قبیل قتل و جنایت، تصادفات، مرگ های مشکوک، بلایای طبیعی، جنازه های مجهول الهویه و ... ضروری می داند و در این موارد، صدور گواهی فوت و جواز دفن منوط به کالبد شکافی و بررسی دقیق علت فوت و اجازه پزشکی قانونی می باشد، که این کار به جهت حفظ حرمت جنازه مومنین در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.
مسئول سالن تشریح اداره پزشکی قانونی مشهد، افزود: تیم تشریح متشکل از پزشکان متخصص پزشکی قانونی در چهار گروه می باشند که سه گروه از پزشکان مرد هستند، و یک گروه پزشکی خانم متصدی تشریح بانوان در این مجموعه فعالیت می کنند.
دکتر شجاعی ابراز کرد: یکی از وظائف مهم اداره پزشکی قانونی، نگهداری نمونه DNA  اجساد مجهول الهویه، جهت شناسائی خانواده و بستگان متوفی می باشد.
گفتنی است، در ادامه این برنامه اعضاء گروه فقه پزشکی حوزه علمیه خراسان در سالن تشریح حاضر شده و از نزدیک شاهد مراحل کالبدشکافی شدند.

كد خبر: 35150  |  تاریخ درج خبر: 1398/05/22  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا