امروز: شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

برگزاری کارگاه کالبدشکافی و تشریح جسد توسط گروه فقه پزشکیمعاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برای آشنائی بیشتر طلاب دوره پودمانی فقه پزشکی با بررسی احکام فقهی کالبد شکافی و تشریح جسد، کارگاه آموزشی نیم روزه در اداره پزشکی قانونی و سالن تشریح آن، برگزار کرد.

 دکتر محسن رضازاده شجاعی، مسئول سالن تشریح اداره پزشکی قانونی مشهد ضمن خوش آمد گوئی به طلاب و ابراز خرسندی از برقراری این برنامه، موارد ضرورت کالبد شکافی و مراحل آن را تبیین کرد.

وی گفت: قانون گذار در 19 مورد از موارد مرگ، کالبد شکافی را از قبیل قتل و جنایت، تصادفات، مرگ های مشکوک، بلایای طبیعی، جنازه های مجهول الهویه و ... ضروری می داند و در این موارد، صدور گواهی فوت و جواز دفن منوط به کالبد شکافی و بررسی دقیق علت فوت و اجازه پزشکی قانونی می باشد، که این کار به جهت حفظ حرمت جنازه مومنین در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.
مسئول سالن تشریح اداره پزشکی قانونی مشهد، افزود: تیم تشریح متشکل از پزشکان متخصص پزشکی قانونی در چهار گروه می باشند که سه گروه از پزشکان مرد هستند، و یک گروه پزشکی خانم متصدی تشریح بانوان در این مجموعه فعالیت می کنند.
دکتر شجاعی ابراز کرد: یکی از وظائف مهم اداره پزشکی قانونی، نگهداری نمونه DNA  اجساد مجهول الهویه، جهت شناسائی خانواده و بستگان متوفی می باشد.
گفتنی است، در ادامه این برنامه اعضاء گروه فقه پزشکی حوزه علمیه خراسان در سالن تشریح حاضر شده و از نزدیک شاهد مراحل کالبدشکافی شدند.

كد خبر: 35150  |  تاریخ درج خبر: 98/05/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا