ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نشست «تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی» برگزار شداستاد حوزه و دانشگاه ابراز کرد: شخصیت ممتاز و برجسته مقام معظم رهبری در بین تمام سیاست‌مداران دنیا باعث شده ایشان به‌عنوان بی‌نظیرترین شخصیت بین‌المللی شناخته شوند.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام عباس بابایی، استاد حوزه و دانشگاه در نشست «تحلیل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(حفظه‌الله)»، ویژه اساتید، مسئولان فرهنگی و اعضای دوره معارف انقلاب اسلامی که به همت معاونت فرهنگی‌اجتماعی حوزه علمیه خراسان در مدرسه تخصصی قرآن و عترت برگزار شد، گفت: نگاه سیاسی، اقتصادی و خانوادگی مقام معظم رهبری از قبل انقلاب تا کنون در جهت تکامل، در منظومه مشخص فکری و دقیق بوده، زیرا نگاه ایشان طبق معارف قرآن و اهل‌ بیت است و اختلافی در آن دیده نمی‌شود.
وی با بیان اینکه شخصیت ممتاز و بین المللی مقام معظم رهبری در بین همه سیاست‌مداران دنیا بی‌نظیر است، تصریح کرد: تفکر روش‌‌مند، تفکر نظام‌مند، تفکر مسئله‌مدار، بینش تمدنی، توجه به تجارب تاریخی و آزاداندیشی از نظام فکری ایشان استنباط می‌‌شود که باعث شده ایشان در نگاه سران کشورها به‌عنوان شخصیتی ممتاز و بین‌المللی شناخته شوند.
این استاد حوزه و دانشگاه با توجه به تفکر روش‌مند که همان اجتهاد پویاست که از عرصه احکام فردی شروع شده تا به احکام و مسائل بین‌المللی و جهانی رسیده است، گفت: تفکر نظام‌مند برگرفته از تفکر روش‌مند است، زیرا حوزه‌‌های مختلف فکری مقام معظم رهبری کاملا در هم تنیده است و جدا از هم نیست.
حجت‌الاسلام بابایی با تأکید بر بینش تمدنی که همان تمدن وحیانی است، ابراز کرد: مقام معظم رهبری در پنج مرحله‌ای که از انقلاب اسلامی ترسیم کردند، که در ابتدا انقلاب شد و بعد به ترتیب نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و سپس تمدن اسلامی است، فرمودند: شما باید به جایی برسید که اسلام و ایمان شما خودش را در اشیا، زندگی و پیرامون شما نشان دهد، بنابراین بینش تمدنی که در نظام فکری ایشان دنبال می‌شود توحیدمحور است.
وی ویژگی‌‌هایی که رهبر انقلاب برای ائمه جمعه مطرح کردند را یادآورد شد و گفت: امام جمعه به‌عنوان کسی که قرار است قطب فرهنگی و رهبر یک استان و شهر باشد باید با تکامل‌بخشیدن و گام‌برداشتن به جلو اقدام به جذب جوانان، درک نیازهای آنان و مردم‌داری کند.
وی افزود: بیانات ایشان در سخنرانی اخیر خود در دیدار با ائمه جمعه پنج محور داشت که چهار محور آن در باب نماز جمعه، خود ائمه جمعه، جریان اهمیت این جایگاه و تریبون بزرگ انقلاب بود و فقط یک محور آن به جریانات روز اختصاص داشت.
حجت‌الاسلام بابایی ادامه داد: ایشان لزوم توصیه به تقوا، سلوک عملی ائمه جمعه، نحوه ارتباط با مردم و ضرورت غنی‌سازی خطبه‌های نماز جمعه را به ائمه جمعه متذکر شدند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار راه‌کارهایی متناسب با سلوک عملی ائمه جمعه در ارتباط با مردم متذکر شدند، از جمله اینکه رفتار و عمل ائمه جمعه باید به‌گونه‌ای باشد که مردم از آن‌ها دین، انقلاب و تقوا را استشمام کنند، همچنین اجتناب از رفتن به سمت صاحبان ثروت، قدرت و افراد چرب‌زبان و پیگیری مشکلات مردم با چهره‌ای باز و گشاده را نیز مد نظر داشته باشند. 


كد خبر: 35159  |  تاریخ درج خبر: 1398/05/21  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا