ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

کرسی نظریه‌پردازی «تحلیل فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران» برگزار می‌شودنشست «تحلیل فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران» ویژه فضلا، اساتید و طلاب خارج فقه و اصول، شنبه ٢۶ مرداد ٩٨ در ساختمان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، کرسی نظریه‌پردازی پیرامون ابعاد اقتصادی و فقهی شیوۀ فعلی سازمان حج در ثبت‌نام (ودیعه‌گذاری) و اعزام حاجیان به حج تمتع، به همت هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی این حوزه، شنبه ٢۶ مرداد ٩٨ ساعت 10 الي 12  در ساختمان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزار می‌شود.
این نشست با ارائه حجت‌الاسلام دکتر مجید رضایی، عضو کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار و حجت‌الاسلام علی نعمتی، دبیر هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان و نیز ارزیابی و نقد حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ملکی، استاد خارج فقه الاقتصاد حوزه علمیه خراسان و با حضور حجت‌الاسلام دکتر سعید فراهانی فرد، دانشیار گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، خواهد بود.
در این جلسه، سازوکار نام‌نویسی و اعزام متقاضیان توسط سازمان حج و زیارت کشور موردبررسی قرار گرفته و به این سؤال پاسخ داده خواهد شد که چرا ثبت‌نام و قرعه‌کشی، هر سال منحصراً برای همان موسم حج انجام نمی‌شود؟ و آیا ثبت‌نام از افراد به تعداد چندین برابر سهمیه سالانه کشور با دریافت ودیعه و دریافت مابه‌التفاوت آن در هنگام اعزام، می‌تواند با موازین فقهی توجیه شود؟ و اینکه تبعات و جوانب فقهی این رویه چیست؟
گفتنی است، این نشست با عنوان «تحلیل فقه الاقتصادی شیوه ثبت‌نام و اعزام به حج تمتع در ایران» ویژه فضلا، اساتید و طلاب خارج فقه و اصول و با ظرفیت محدود برگزار می‌شود.
 


كد خبر: 35168  |  تاریخ درج خبر: 1398/05/24  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا