ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رویکرد تعاملی مرکز مشاوره حوزه با سایر کشورهامسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان بیان کرد: مرکز مشاوره در پی ارتقا دانش تخصصی اسلامی با سایر کشورها رویکردی تعاملی دارد.

 سیدحامد عاملی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در حاشیه بازدید تعدادی از دکترهاي  روانشناس بالینی کشورهای کویت و عراق از مرکز مشاوره این حوزه، گفت: این مرکز با برگزاری کارگاه و تولید محتوای تخصصی در حوزه‌ی روانشناسی اسلامی، در راستای گام های تحولی حوزه، با سایر کشورها در تعامل است.

مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه رویکرد جدید این مرکز، تعامل با سایر نهادها و کشورها از جمله افغانستان، عراق و کویت است، افزود: مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان با توجه به حضور اساتید و پزشکان متخصص در عرصه های روانشناسی، توانسته است محتوای مورد نیاز در این زمینه را تدوین و برای اجرا و آموزش در سطح عمومی و بین المللی، در اختیار سایرین قرار دهد.
وی به برگزاری کارگاه های تخصصی روانشناسی ویژه دکترهاي روانشناس عرب اشاره و ابراز کرد: در پی تعامل با دانشگاه کویت، مقرر شد گروه های مختلفی از دکتران روانشناس دانشگاه های عراق، مصر و ... برای گذراندن دوره های تکمیلی در عرصه روانشناسی بالینی توسط حجت الاسلام محمود آزادی، مدیر فنی مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان، در طول سال از خدمات این مرکز بهره مند شوند.
عاملی ادامه داد: گروه نخست پزشکان روانشناس از  کشور عراق در قالب گروهی 15 نفری در 10 روز، برای برگزاری کارگاه " مسائل و روابط زوجین با رویکرد بررسی علل بروز روابط فرا زناشویی، راه های پیشگیری و درمان آنها"، وارد مشهد می شوند.
وی همچنین افزود: محتوای آموزشی در قالب آموزش های کمک درسی و فوق برنامه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های افغانستان از جمله مزارشریف، قندهار، کابل و ... به زبان فارسی، ارسال شده است که در حال برگزاری نیز می باشد.
مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان در پایان گفت: در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اسلامی سازی علوم انسانی، این مرکز در زمینه روانشناسی وارد عرصه شده است، از این رو مورد استقبال سایر نهادهای اسلامی نیز قرار گرفت.
گفتنی است، مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان در راستای گام های تحولی، علاوه بر طلاب و خانواده آنان، به عموم اقشار جامعه خدمت رسانی می کند.

 


كد خبر: 35244  |  تاریخ درج خبر: 1398/06/03  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا