نسخه آزمایشی  
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دوره‌های دانش‌افزایی، علمی و بصیرتی اساتید و طلاب خواهر پایان یافتدوره‌های دانش‌افزایی نومدرسان و اساتید ضمن تحصیل و همچنین دوره‌های علمی و بصیرتی طلاب خواهر که از 3 شهریور در اردوگاه امام رضا(ع) برگزار شده بود، دیروز به کار خود پایان داد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مراسم اختتامیه دوره‌های دانش‌افزایی نومدرسان و اساتید ضمن تحصیل و همچنین دوره‌های علمی و بصیرتی طلاب خواهر با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدوی‌ارفع، معاون آموزش این حوزه برگزارشد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع در این مراسم با بیان اینکه حوزه های علمیه، عقبه‌ی فکری نظام اسلامی محسوب می شوند و تولید نظریه های دینی نیز، جزو مطالبات مقام معظم رهبری از آنها است، گفت: مهمترین مساله این است که ما تکلیف خود را نسبت به بیانیه‌ی گام دوم انقلاب روشن و برای تحقق آن نیز تلاش کنیم.
معاون آموزش حوزه علیه خراسان با اشاره به اینکه دشمنان در مقابل راهبرد سیاسی، اجتماعی، بصیرتی و ... رهبر معظم انقلاب ایستادگی می کنند و به دنبال این هستند که از بی توجهی حوزه های علمیه نسبت به مسائل روز، برعلیه نظام اسلامی استفاده کند، گفت: استکبار جهانی معتقد است تز انقلاب اسلامی در دل حوزه ایجاد شده و می خواهد آنتی تز آن را نیز از درون حوزه های علمیه خارج کند، لذا لازمه ی مقابله با هر حرکت دشمن، بصیرت افزایی می باشد و وظیفه ی اصلی حوزویان، روشنگری در جامعه است.
حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، با بیان اینکه مقاطع تحصیلی در حوزه علمیه خراسان در چهار عرصه دانشی، بینشی، ارزشی و روشی، فعالیت می کنند، ابرازکرد: مقطع عمومی حوزه علمیه ی خراسان با هدف پاسخگویی به نیازهای عمومی و آمادگی حضور در مقاطع تخصصی و همچنین 50 رشته ی تخصصی در این حوزه با هدف پاسخگویی به نیازهای حوزه، جامعه و بین الملل راه اندازی شده و در حال اجرا هستند.
معاون آموزش حوزه علیه خراسان قالب های حضوری، مدرسه محور و مجازی را در مسیر تربیت مربی توانمند حوزوی معرفی کرد و یادآور شد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر آموزش های پیش حوزوی این مدارس از سال گذشته در این حوزه ی علمیه راه اندازی شدند و همچنین برای سال جدید، طرح مدرسه با مسجد نیز در حال اجرا می باشد.
گفتنی است، در این دوره از کارگاه های دانش افزایی، 178 طلبه فارغ التحصیل و در حال تحصیل نخبه، بصیر و انقلابی از سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در 9 گرایش از جمله ادبیات عرب، منطق، احکام، تجوید، اصول، فقه و کلام برای کسب مجوز تدریس شرکت کردند که پس از قبولی در آزمون، اساتید نومدرس مجوز تدریس سه ساله و اساتید ضمن تحصیل مجوز یکساله، دریافت می کنند.
همچنین، حدود 500 طلبه از پایه های پیش نیاز تا سطح سه با هدف دانش افزایی در دروس اصلی آموزشی، بصیرت افزایی و همچنین بهره مندی از مباحثات و جمع های طلبگی، در کارگاه های ادبیات عرب، فقه و اصول، عقاید و کلام، منطق و فلسفه، در این اردوی علمی بصیرتی شرکت کردند.
برگزاری نشست های بصیرتی، فرقه شناسی و اخلاقی با حضور اساتید برجسته حوزوی، گعده های شبانه، مباحثات درسی، زیارت حرم امام هشتم(ع) از دیگر برنامه ها در این اردوگاه بود که با هدف ارتقا سطح دانشی، بینشی، روشی و ارزشی و همچنین تامین کادر علمی مدارس علمیه ویژه خواهران برگزار شد.
لازم به ذکر است، دوره‌های دانش‌افزایی نومدرسان و اساتید ضمن تحصیل و همچنین دوره‌های علمی و بصیرتی طلاب خواهر به همت معاونت آموزش و بسیج طلاب و اساتید این حوزه از 3 تا 8 شهریور در مرکز آموزش تخصصی بسیج سپاه امام رضا(ع) برگزار شد. 

كد خبر: 35344  |  تاریخ درج خبر: 98/06/08  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا