ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پیش نویس سند هویت دینی فرهنگی مشهد الرضا(ع) رونمایی شدپیش نویس سند هویت دینی فرهنگی مشهد مقدس در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، پیش نویس سند هویت دینی فرهنگی مشهد مقدس در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان با حضور نمایندگانی از نهادهای فرهنگی استان رونمایی شد.

در این مراسم، حجت الاسلام محمد هادی مشیری خراسانی با اشاره به اینکه مشهد مقدس یکی از کلان شهرهای مذهبی جهان و بزرگترین عتبه محسوب می شود، ابراز کرد: این سند با توجه به ویژگی های مشهد دارای 44 پیشنهاد برای تقویت هویت فرهنگی مذهبی این شهر است که منتظریم تا نظرهای دیگر نیز به این محتوا اضافه شود.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار ساعت کار برای تنظیم این سند انجام شده است، افزود: فرهنگ را ما در همه امور جاری می دانیم و بنا نیست سایر سندها کنار گذاشته شود بلکه از آنها بهره می بریم و برای اینکه کار مجدد انجام نشود، تنها خلأها مورد توجه است.

دبیر اتاق تبلیغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه این سند پس از رویت و تایید نهایی از سوی علما و نخبگان ارائه خواهد شد، عرصه هایی مانند: فرهنگ، شهرسازی، علمی، رفتارهای دینی مردم، رفتارهای اقتصادی، سیاست های کاری و مطالبات مردمی، ادارات و نهادهای دولتی و ... را از جمله حوزه هایی دانست که در این سند مورد توجه قرار گرفته است.

در این مراسم حاضران با بیان نقطه نظرات خود، بر لزوم تدوین چنین سندی تاکید کردند.


كد خبر: 35348  |  تاریخ درج خبر: 1398/06/08  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا