ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

کارگاه آموزشی دوره تربیت مدرس معارف انقلاب اسلامی برگزار شدکارگاه آموزشی دوره تربیت مدرس معارف انقلاب اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری(حفظه الله) ویژه طلاب در مدرسه تخصصی قرآن و عترت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان کارگاه آموزشی دوره تربیت مدرس معارف انقلاب اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری ویژه طلاب خواهر و برادر سطح ۳ و ۴ به همت معاونت فرهنگی اجتماعی این حوزه در مدرسه تخصصی قرآن و عترت برگزار شد.
دکتر عادل پیغامی نویسنده کتاب اقتصاد مقاومتی، در ابتدای کلام به تبیین این کتاب پرداخت و گفت: "کتاب درس گفتارهای اقتصاد مقاومتی" که به تبیین نظریه اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اندیشه اقتصادی مقام معظم رهبری می پردازد، به دنبال آن است که مطالبات ایشان را در حوزه اقتصاد مقاومتی با زبان ساده، روان و شفاف بیان کند.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی مفهومی سازمان دهنده برای همه عناصر و ساختارهای اقتصاد، گفتمان عمومی و مردمی و فرایندی متداوم و حرکتی مستمر است.
نویسنده این کتاب اذعان داشت: اقتصاد مقاومتی را می توان به چهارگونه، اقتصاد موازی، ترمیمی، الگویی و دفاعی تعریف کرد و چهار الگو از آن یا ترکیبی از همه آن ها را در کشور به عنوان پژوهش های ملی پیگیری کرد.
دکتر پیغامی با توجه به کارکردهای مختلف ابرهای مفهومی اقتصاد مقاومتی گفت: مهمترین ابرهای مفهومی و منظومه فکری مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی شامل ده عنوان مطلب اقتصادی است؛ که نخست ذهن را منظم می کند تا سخنان ایشان در ذهن بنشیند و دوم اینکه می توان با این ابرهای مفهومی وارد کار علمی شد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری سیاست کلی بر عرصه اقتصاد را قبل از اقتصاد مقاومتی مطالبه کردند، به گونه ای که ایشان یک معماری اسلامی برای انقلاب اسلامی را بعد از گذشت دهه شصت و بعد از شبیخون فرهنگی دهه هفتاد ترسيم نمودند، ایشان صلاح را بر این دیدند که عرصه اقتصاد را باید نسبت به قبل جدی تر گرفت.
استاد دانشگاه امام صادق(علیه السلام) با بیان اینکه فهم پیام های اقتصادی مقام معظم رهبری و کسب سواد اقتصادی برای همه مردم لازم است، اظهار کرد: سبک زندگی صحیح به کمک تعلیم و تربیت اقتصادی به دست می آید، که یکی از وظایف همه مردم در این زمینه این است برای ایجاد سبک زندگی صحیح و مقابله با تحریم ها یکی از راهکارها بالا بردن فهم مردم در حوزه های مختلف اقتصاد مانند مصرف است، که بدین منظور سیاست های کلی مصرف توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است.
دکتر پیغامی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی راهکاری در جهت خودکفایی و استقلال اقتصادی و سیاسی کشور است و قوی بودن اقتصاد ناشی از مولفه هایی مانند میزان تولید، تعامل داخلی و خارجی و پایداری در مقابل شوک های اقتصاد است.
وی افزود: مردم باید مراقب باشند که سبک زندگی را دشمن به سمتی تغییر ندهد، که به جای اینکه در فعالیت های اقتصادی توسعه و تنوع پیدا کنند، در نیازهای اساسی توسعه و تنوع پیدا کنند؛ زیرا اگر سبد مصرفی اساسی متنوع شود و چیزهای دیگر هم در آن پیدا شود که چه بسا اساسی هم نیست، باعث شکننده شدن اقتصاد خواهد شد.
عضو هئیت علمی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) گفت: هدف اصلی دشمن از منظر رهبر معظم انقلاب این است که دشمن می خواهد سلطه اهریمنی خود را بر کشور پیدا کند و به دنبال فلج کردن پایه های اقتصادی کشور و به زانو در آوردن ملت ایران است.
گفتنی است، آزمون سرفصل اقتصاد مقاومتی دوره تربیت مدرس معارف انقلاب اسلامی برگزار شد که در این آزمون تعداد 55 نفر برادر و خواهر به 25 سوال چهار گزینه ای و 5 سوال تشریحی پاسخ دادند که به کسانی که امتیاز بالاتر از 60 اخذ کنند، گواهی مربوطه اعطاء خواهد شد.


كد خبر: 35401  |  تاریخ درج خبر: 1398/06/14  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا