ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فرصت شرکت در مسابقه استعدادیابی تا 20 شهریورمسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: مهلت ارسال آثار به مسابقه استعدادیابی با موضوعات مداحی، مرثیه و ادعیه خوانی، تا 20 شهریورماه است.

 سیدحامد عاملی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه مجالس عزاداری، روضه و جشن ها، از مهم‌ترین اجتماعات شیعی می باشد که افراد با هر تفکر و درجه ایمانی در آن حضور می یابند، گفت: گاهی ممکن است رسوم و یا تفکراتی در این جلسات وارد شود که به جای تبیین شعائر دینی و ترویج فرهنگ دین اسلام، نتیجه‌ای عکس داشته باشد از این رو، با توجه به اینکه نقش مداحان در مراسمات بسیار تأثیرگذار می باشد، مرکز آموزش های علمی مهارتی حوزه علمیه خراسان، اقدام به شناسایی استعدادها در این زمینه کرده است.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، مبنی بر اینکه «مداحی اهل بیت، خیلی بالاست. هم مقام بالا و هم تأثیر زیادی در جامعه و ذهن مردم دارد. باید بدانید که چه کسی مداح است، مقدّمات کار مداحی او چیست، چه قدر شعر می‌داند، چه قدر حفظ است و چه قدر می‌تواند بخواند؟ این خصوصیات را باید مرکزی عهده‌دار شود. حالا نمی‌دانم این مراکز مرسوم باید این کار را بکنند یا خود شما به کیفیتی فکرش را می‌کنید. این چیزی است که دنیا و نیازهای جامعه‌ی امروز، غیر از آن را بر نمی‌تابد و قبول نمی‌کند. باید این طور باشد.»، افزود: این مرکز برای حفظ شعائر دینی شیعی، تربیت و ساماندهی مداحان ولایی، در راستای منویات مقام معظم رهبری اقدام به برگزاری مسابقه استعدادیابی با موضوعات مداحی، مرثیه و ادعیه خوانی کرده است.
مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان به عناوین این مسابقه اشاره و ابراز کرد: دعای سلامتی امام زمان(عج)، شعر علی ای همای رحمت استاد شهریار (حداکثر 5 بیت) و همچنین فراز سلام آخر زیارت عاشورا از موضوعات انتخابی برای شرکت در مسابقه است.
وی با بیان اینکه علاقمندان پس از انتخاب یکی از موارد اعلام شده باید آثار خود را به صورت ویدئو ارسال کنند، گفت: پس از ارزیابی و داوری ویدئوهای دریافتی، برترین ها معرفی شده و برای شرکت در مرحله بعدی حضورا دعوت می شوند.
عاملی در پایان با اشاره به اینکه مهلت ارائه آثار تا 20 شهریور ماه اعلام شده است، یادآورشد: علاقمندان می توانند آثار خود را به آیدی @mosabegheh110 در پیام رسان سروش ارسال کرده و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32008822-051 تماس حاصل نمایید.


كد خبر: 35404  |  تاریخ درج خبر: 1398/06/14  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا