ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

حضور علما در سایر شهرها، زمینه‌ای برای ترویج علوم دینی شیعهعضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: برای گستردگی علوم شیعی لازم است در هر مرکز استان پایگاه های علمی توسط علما و شاگردانشان راه اندازی شود.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله رجبعلی رضازاده در دیدار و عیادتي  كه  آیت الله عاملی، مدیر این حوزه با ايشان داشت، گفت: اساتید دروس خارج، علما و آیات عظام حوزه علمیه خراسان از سرمایه های شیعه هستند و سیره اخلاقی و دیدار با آنها برای هر طلبه حکم سالها درس را دارد.
وی با بیان اینکه باید در معرفی اساتید، علما و مراجع عظام تقلید، به طلاب و مردم بیشتر تلاش کرد، افزود: امروزه اکثر علما و فضلا در قم ساکن هستند و کلاس های درس خویش را در آنجا برگزار می کنند و سایر طلاب در اقصی نقاط کشور از فضل آنان بی نصیب یا کم نصیب هستند، لذا بهتر است در هر استان يك  پايگاه علمي  برای استفاده بیشتر از مطالب و نکات ارزشمند اساتید بزرگ در نظر گرفته شود.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، ادامه داد: برای بهره مندی بیشتر از فضایل آیات عظام و علما، بهتر است در هر مرکز استان فضایی را تدارک دیده و اساتید با برخی از شاگردان خود در سایر شهرهای ایران، پایگا های علمی خود را بنا نهاده تا در جهت گستردگی هر چه بیشتر علوم دینی شیعی نیز، پیشروی داشته باشیم.
آیت الله رضازاده با اشاره به کتاب " مذاهب اربعه"  ( علل پيدايش جلد اول) که جلد نخست آن را به چاپ رسانیده است، گفت: این کتاب بدون هیچ دعوای فرقه ای، مطالب را از منابع اصیل برداشت کرده و با ادله محکم، پاسخی قاطع بر حقانیت امام علی(ع) داده است.
وی  افزود: با بررسی تاریخ، موضوعات پایه ای و محکمی برای رفع شبهات خواهیم یافت که در جلد دوم کتاب " مذاهب اربعه" به آنها پرداخته شده است  كه در آينده به چاپ خواهد رسيد.
آیت الله رضازاده در پایان، تربیت دینی را از مقاطع پایین تحصیلی و پیش دبستانی لازم دانست و تصریح کرد: حوزه های علمیه باید از پیش دبستانی برای تربیت افراد متدین و دین دار تلاش کنند تا تمدن نوين  اسلامی تحقق یافته و زمینه های ظهور حضرت ولی عصر(عج) نیز مهیا گردد.


كد خبر: 35417  |  تاریخ درج خبر: 98/06/17  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا