ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برگزاری مراسم معارفه مدیر جدید مدرسه علمیه امام صادق(ع) بردسکنحجت الاسلام و المسلمین صادقی، به عنوان مدیر جدید مدرسه علمیه امام صادق(ع) بردسکن معرفی شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مراسم تكريم و معارفه مدير مدرسه علميه امام صادق(ع) بردسکن با حضور حجت الاسلام والمسلمین مقدادي، مسئول بررسي و حراست این حوزه، ائمه جمعه و مدیر مدرسه علمیه ترشیز کهن، روحانیون و مسئولین ادارات و نهادهای انقلابی، فرماندهان نظامی و انتظامی، خیرین‌، واقفین، معتمدین و اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار شد.
رمز ماندگاری حوزه و انقلاب، خلوص نیت نیروهای انقلابی است
حجت الاسلام والمسلمین مقدادي با اشاره به آیه 157 سوره مبارکه نساء، ابرازکرد: غرب و همفکرانشان دروغ را به راحتی جایگزین واقعیت می کنند همانند اینکه در آیه مذکور، خداوند متعال می فرمایند حضرت مسیح را نه کشتند و نه به دار کشیدند ولی متاسفانه غرب با فضای مجازی و تبلیغات قوی هر واقعیتی را جا به جا می کند.
وی با بیان اینکه رمز ماندگاری حوزه و انقلاب، خلوص نیت نیروهای انقلابی است، گفت: واقفین و خیرین با مشکلات اقتصادی همیشه پای کار بوده و هستند که نشان از همدلی و همیاری نیروهای انقلابی با حوزه های علمیه می باشد.
مسئول بررسي و حراست حوزه علمیه خراسان ضمن قدردانی از زحمات صادقانه، خالصانه و تلاشها و پیگیری های شبانه روزی حجت الاسلام و المسلمین زارعی، برای ایشان و مدیریت جدید حجت الاسلام و المسلمین صادقی آرزوی موفقیت کرد و در پایان گفت: حوزه های علمیه باید تمام تلاش خود را جهت عملی شدن و پیشبرد بیانیه گام دوم انقلاب به کار گیرند.
ترویج، تبلیغ و تبیین احکام دین مبین اسلام از رسالت‌های‌ حوزه علمیه است
حجت الاسلام والمسلمين  امینی، امام جمعه شهرستان بردسکن نیز در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از مدیریت سابق این مدرسه، ترویج، تبلیغ و تبیین احکام دین مبین اسلام را از جمله رسالت‌های حوزه علمیه برشمرد و گفت: پاسخگویی به مسائل جدید و شبهات، همچنین صیانت دین از تحریف و مواظبت نمودن از میراث فرهنگ گرانبهای اهل بیت علیهم السلام، به عنوان مهمترین وظیفه حوزه های علمیه است.
ارتقا جذب در طلبگی، از 6 تا 150 طلبه در عرض 7 سال
حجت الاسلام والمسلمین زارعی، مدیریت سابق مدرسه علمیه امام صادق(ع) بردسکن و امام جمعه اسحاق آباد نیشابور با اشاره به طول عمر این مدرسه علمیه، تشریح کرد: مدرسه علمیه امام صادق(ع) بردسکن در 108 سال پیش (1290 ه ش) در این شهر بنا شده است و در سال 1388 با همکاری 6 طلبه در حال تحصیل در آن، بازسازی و گسترش این مدرسه صورت گرفت.
وی افزود: با تلاش و کمک خیرین و معتمدین به ویژه عنایات آيت الله سيد مصباح عاملي ، مدير حوزه علمیه خراسان در سال 1395، ساختمان جدید با حضورايشان  افتتاح گردید.
مدیر سابق مدرسه علمیه امام صادق(ع) بردسکن با اشاره به اینکه در سال تحصیلی 96، صد طلبه جذب این مدرسه علمیه شدند و اکنون 150 طلبه در سطح یک و دو، در حال تحصیل هستند. ادامه داد: آیت الله عاملی از همان شروع کار پس از حکم انتصاب، در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری دو اولویت "تحول حوزه انقلابی" و "شکل گیری حوزه انقلابی" را در برنامه های خود قرار دادند.
حرکت تحولی ادامه خواهد داشت
حجت الاسلام و المسلمین صادقی، مدیریت جدید مدرسه نیز ضمن تکریم و تشکر از زحمات مدیر سابق و اشاره به بحث گام دوم انقلاب، ابرازکرد: حوزه علمیه امام صادق(ع) تمام تلاش خود را در جهت تحقق منویّات مقام معظم رهبری خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه تحول در این مدرسه ادامه خواهد یافت، گفت: در جهت تحول و ایجاد حوزه انقلابی با همدلی و همیاری مجموعه‌ی همکاران، پیش خواهیم رفت و تمام تلاش ما، سعی بر پیشرفت بهتر در زمینه علمی، فرهنگی، پژوهشی و اخلاقی است.


كد خبر: 35523  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/01  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا