ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

درس خارج آیت الله علم الهدی با موضوع «فقه المقاومه» آغاز شدمدیر مدرسه علمیه عالی نواب، گفت: درس خارج آیت الله علم الهدی با موضوع «فقه المقاومه» هر روز ساعت 9 تا 10 صبح در مدرس امام خمینی(ره) مدرسه علمیه عالی نواب (طبقه دوم) برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد اسفندیاری، مدیر مدرسه علمیه عالی نواب در گفت وگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، گفت: درس خارج آیت الله سیداحمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، با موضوع «فقه المقاومه»، از امروز 7 مهر 1398 در مدرسه علمیه عالی نواب آغاز شده است.
وی توضیح داد: با توجه به اینکه دین مبین اسلام دین خاتم و جامع بوده و متکفل پاسخ گویی به تمام نیازهای بشریت است، از این رو یکی از مباحث مستحدثه فقهی، بحث مقاوت است که آثار و ثمرات آن در بحث مدیریت نظام اسلامی و نیز در بحث تعاملات بین المللی نمود می یابد.
وی افزود: بر این اساس دروسی که به مسائل فقهی روز جامعه اسلامی بپردازند مورد نیاز جامعه روحانیت است و برگزاری آن با اینکه نیاز به تحقیق، تحلیل و واکاوی بیشتری از طرف استاد و طلبه دارد، اما پاسخ گویی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و بزرگان حوزه علمیه بوده و گامی مهم در این عرصه است.
مدیر مدرسه علمیه عالی نواب با دعوت از طلاب برای شرکت در این درس، گفت: طلاب و دانش پژوهان سطح چهار حوزه علمیه که تمایل به شرکت در مباحث روز و مورد نیاز جامعه را دارند می توانند با انتخاب این درس در پرتال طلبگی خود نسبت به شرکت در این بحث فقهی اقدام کنند.
گفتنی است، درس خارج «فقه المقاومه» هر روز ساعت 9 تا 10 صبح در مدرس امام خمینی(ره) مدرسه علمیه عالی نواب (طبقه دوم) برگزار می شود. 


كد خبر: 35627  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/07  |  کد خبرنگار: 3752
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا