ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نشست هم‌اندیشی هیئت اندیشه‌ورز هنر و رسانه با معاونان پژوهش مدارس علمیه برگزار شدهیئت اندیشه‌ورز هنر و رسانه معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان آمادگی دارد در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی با واحد پژوهش مدارس علمیه همکاری نماید.


به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، در نشست مشترک هیئت اندیشه‌ورز هنر و رسانه معاونت پژوهش این حوزه با معاونان پژوهش مدارس علمیه مشهد، بر تعمیق همکاری‌های این هیئت با واحد پژوهش مدارس علمیه تأکید شد.
در ادامه این هم‌اندیشی، علاوه بر تشریح فعالیت‌های این هیئت، به موارد زیر پرداخته شد:
هیئت اندیشه‌ورز هنر و رسانه معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در تابستان 1397 تشکیل شده و فعالیت‌های آن در 4 حوزه آموزش، پژوهش، تعاملات علمی و کرسی های نظریه‌پردازی است.
بالفعل‌نمودن قدرت تحلیل و پردازش علمی نیروهای مستعد و تربیت نیروهای متخصص در زمینه هنر و رسانه، هدف آموزشی این هیئت است که برای این منظور دوره تربیت پژوهشگر هنر ور سانه در سه سطح دوره عمومی، تخصصی و نخبگانی از پاییز سال 97 شروع شده و در حال حاضر این کلاس‌ها در سطح تخصصی در حال برگزاری است.
هدف پژوهشی هیئت اندیشه‌ورز هنر و رسانه، شناسایی زمینه های پژوهش و ایجاد ادبیات پژوهش است که دوفصلنامه «مطالعات هنر و رسانه» برای این منظور راه‌اندازی شده و شماره اول آن به چاپ رسیده است. همچنین جهت‌دهی به پژوهش‌های طلاب و مشاوره در زمینه مباحث مربوط به هنر و رسانه و نیز هدایت مقاله‌ها و پایان‌نامه‌ها به سمت تحقیق درباره مسائل و چالش‌های ارتباط هنر و رسانه با جامعه دینی و حوزوی از دیگر اهداف است.
در حوزه تعاملات علمی، عمده نظر هیئت اندیشه‌ورز به مسئله اشتراک‌گذاری ظرفیت‌های حوزه در محیط‌های علمی دانشگاهی و وحدت حوزه و دانشگاه است.
آخرین حوزه فعالیت‌های هیئت اندیشه‌ورز هنر و رسانه نیز مسئله نشست‌های علمی و کرسی‌های آزاداندیشی است. هدف این طرح در حوزه، طرح چالش‌های موجود در جامعه و جواب علمی به آنان است. این نشست‌های علمی در چهار حوزه 1- بیان ایده‌ها و نظریه‌های نو؛ 2- تبیین مسائل و نظریات موجود در زمینه هنر و رسانه؛ 3- تجربه‌‌پژوهی؛ 4- بیان مسائل و موضوعات میان‌رشته‌ای مثل ارتباط هنر و دین، ارتباط اقتصاد و هنر ورسانه یا ارتباط مباحث هنری و رسانه و حوزه خانواده برگزار می‌شود.
لازم به ذکر است هیئت اندیشه ورز هنر و رسانه در یک سال اخیر علاوه بر برگزاری 17 نشست تخصصی، برگزاری دوره تربیت پژوهشگر، چاپ چندین عنوان کتاب و انتشار دوفصلنامه تخصصی را در کارنامه خود دارد که علاقه‌مندان مرتبط با موضوع می‌توانند با مراجعه به دفتر این هیئت در محل میدان ده‌دی، روبه‌روی داروخانه هلال احمر، ساختمان هیئت‌های اندیشه‌ورز حوزه علمیه خراسان، نسبت به همکاری و شرکت در برنامه‌های این هیئت اقدام فرمایند.
 


كد خبر: 35666  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/11  |  کد خبرنگار: 3752
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا