ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تبیین ضرورت شرکت مبلغان در پیاده روی بین المللی اربعینمدیر حوزه علمیه خراسان با بیان این که راهپیمایی اربعین صرفا زیارت نیست بلکه گفتمانی در امتداد حرکت عاشورا است، گفت: این پیاده روی، کنگره بین المللی بی نظیری است که با گفتمان آزادی بخش جهاد و شهادت منجر به نابودی اسرائیل و فروپاشی آمریکا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سیدمصباح عاملی، مدیر این حوزه، در حاشیه مراسم بدرقه مبلغان به پیاده روی بزرگ و میلیونی اربعین حسینی در مدرسه علمیه نواب با بیان اینکه اربعین در واقع ادامه جریان عاشورا و حماسه بزرگ امام حسین(ع) و یاران با وفای او در سرزمین کربلا است، گفت: اربعین، پافشاری بر برنامه های آزادی بخش عاشوراست.
وی با بیان این که استمرار حرکت عاشورا ابعاد مختلف دارد، تصریح کرد: یک بُعد عاشورا بُعد حماسی در قالب جهاد و شهادت است، دیگری بُعد معرفتی در راستای ترویج این گفتمان و بُعد دیگر نیز سیاسی است که در طول تاریخ و به خصوص امروز در زمان ما در جریان است.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان این که امروز 200 نفر از مبلغان برادر و خواهر حوزه علمیه خراسان به سوی نجف، کربلا و بقاع متبرکه به صورت سازمان یافته حرکت می کنند تا به امر مقدس تبلیغ مشغول شوند، خاطر نشان کرد: تعداد کسانی که به این راهپیمایی و حرکت حماسی بزرگ عاشورایی از این حوزه اعزام شده اند، بیش از 3 هزار نفر شمارش شده است که آمار نهایی قطعا از این میزان بیش تر خواهد بود.
آیت الله عاملی با بیان این که با توجه به ابعاد این پیاده روی، شرکت مبلغین در آن یک ضرورت تاریخی و اجتناب ناپذیر دارد، بیان کرد: در جریان اربعین، یک مساله بحث معرفتی و ترویج گفتمان حماسه عاشورا و دیگری ضرورت شرکت در این کنگره بین المللی هدفمند است.
وی با بیان این که راهپیمایی عظیم اربعین صرفا زیارت نیست بلکه گفتمانی در امتداد حرکت عاشورا تا منتهی شدن به ریشه کنی شمر زمان به تعبیر شهید مطهری است، ابراز کرد: امام راحل(ره) نیز چنین فرمودند که راه رهایی قدس از کربلا می گذرد و این پیاده روی کنگره بین المللی بی نظیری است که با گفتمان آزادی بخش جهاد و شهادت منجر به نابودی اسرائیل و فروپاشی آمریکا خواهد شد.


كد خبر: 35703  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/16  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا