ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مبلغان به ایفای دقیق وظائف تبلیغی خود در حماسه باشکوه اربعین بپردازندمسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی با اشاره به رسالت سنگین مبلغان حوزه خراسان در اربعین، گفت: در زمینه حماسه اربعین که امت ها از ادیان مختلف در آن حضور دارند شایسته است تا روحانیون حوزه علمیه خراسان به طور دقیق به ایفای وظائف تبلیغی خود بپردازند.

حجت الاسلام والمسلمین احمری، مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در حاشیه مراسم اعزام مبلغان این حوزه به پیاده روی اربعین گفت: به حمد الله تلاش های چند ماهه کمیته فرهنگی اربعین استان به بار نشسته است و امروز یک گروه از روحانیون به این سفر تبلیغی اعزام می شوند تا در موکب ها و اماکن در خدمت زائران قرار بگیرند.
وی با بیان این که در میان اعزام مبلغ کمیته فرهنگی، جمعیت بیش تر را حوزه علمیه خراسان به خود اختصاص داده است که به مناطق تبلیغی اعزام شده و در اماکن پرجمعیت همچون مسجد کوفه و سهله، حرم های شریف و مسیر نجف به کربلا مشغول خدمت می شوند، عنوان کرد: در این مناطق زمینه تبلیغ فراهم است و این مبلغان بنا به تعبیر پیامبر گرامی اسلام(ص) طَبِيبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ هستند.
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی ادامه داد: در نقاط مختلف، مبلغان میان زائران سید الشهدا(ع) هستند و در زمینه های مختلف همچون قرائت نماز جماعت، پاسخگویی مسائل شرعی و اعتقادی، تبیین فلسفه قیام عاشورا، ترویج اسلام ناب محمدی و ..... مشغول به امر مقدس تبلیغ خواهند شد و در خدمت زائرین سید الشهدا(ع) به انجام وظیفه و رسالت تبلیغی خود می پردازند.
حجت الاسلام والمسلمین احمری با اشاره به رسالت سنگین مبلغان حوزه علمیه خراسان در حرکت جامعه ساز جهانی اربعین، ابراز کرد: طبیعتا هرکجا که نیاز احساس شود، روحانیون وظیفه دارند تا در صحنه حضور پرشوری داشته باشند و در زمینه حماسه بزرگ و جهانی اربعین که امت ها از ادیان مختلف در آن حضور دارند شایسته است تا روحانیون حوزه علمیه خراسان به طور دقیق به ایفای وظائف تبلیغی خود بپردازند.
وی در پایان ابراز کرد: خداوند زحمات و خدمات مبلّغان دینی که بدون هیچ چشم داشت و بهره مالی به دنبال انجام وظیفه شرعی خود هستند را بی پاسخ نمی گذارد، بلکه این خدمات در دنیا برگشت چند برابری دارد و ارزش آن در آخرت قابل توصیف نیست.
 


كد خبر: 35708  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/15  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا