ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

زیارت و استمداد قبل از تبلیغ؛ دغدغه ای که پاسخ داده شدمبلّغین حوزه علمیه خراسان، قبل از آغاز فعالیت های تبلیغی خود در کشور عراق، به زیارت عتبات عالیات مشرف می شوند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، ناگفته پیداست که پیاده روی عظیم و بین المللی اربعین حسینی فارغ از شکوه و زیبایی های خاص خود، فرصتی طلایی برای تبلیغ دین و معارف حقّه اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) به وجود آورده است. در واقع اربعین حسینی ظرفیتی استثنایی و بی نظیر است که در اختیار جبهه حق قرار گرفته و باید مغتنم شمرده شود. همان طور که رهبر معظم انقلاب در بیانات خود پیرامون اربعین حسینی تأکید کرده اند که باید حسین بن علی (علیه السلام) به دنیای دچار ظلم و فساد و دنائت و لئامت معرفی شود و مردم دنیا آزادگی و حرّیت حسینی و شیعی را بشناسد.
بر این اساس، حوزه علمیه خراسان بنا بر تجربه چندین و چند ساله خود در اعزام مبلّغین به مناسبت های تبلیغی، از ماه ها پیش برای بهره گیری از این فرصت استثنایی برنامه ریزی کرده است تا همچون اقدامات تحولی در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی، در حوزه تبلیغی نیز شاهد تحولات گسترده ای در این حوزه کهن و باسابقه باشیم.
معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان برای اربعین امسال، علاوه بر مصاحبه و گزینش دقیق مبلّغین و برگزاری دوره های دانش افزایی، مهارت افزایی و بصیرت افزایی برای ایشان، تلاش کرده است تا با برطرف کردن مسائلی که در سال های گذشته مانع از تحقق 100 درصدی تبلیغ مطلوب بوده اند، در مسیر استمرار تحول تبلیغی این حوزه گام بردارد.
طبعاً دسته ای از این مسائل، به دغدغه های مبلّغین مربوط می شود؛ قطعاً طلبه ای که با هدف تبلیغ دین به اربعین حسینی اعزام می شود، واقف به ارزش و جایگاه فعالیت تبلیغی خود هست و اطمینان دارد که حتی اگر به زیارت مشرف نشود، نامش در لیست زوّار اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و سایر معصومین (علیهم السلام) ثبت و ضبط شده است، اما شوق و علاقه زیارت ممکن است تا حدودی در تبلیغ او خلل وارد کند.
بر این اساس، معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان برای برطرف کردن این دغدغه، برنامه زیارت دوره عتبات عالیات عراق را در ابتدای سین برنامه های خود قرار داده و 200 مبلّغ اعزامی از این حوزه، ظرف امروز و فردا (16 و 17 مهرماه) به صورت گروهی به زیارت عتبات شهرهای سامراء، کاظمین، کربلای معلی و نجف اشرف مشرف می شوند و بلافاصله پس از آن، برنامه های تبلیغی خود را در محل های برنامه ریزی شده آغاز می نمایند. این مهم، علاوه بر فراغ بال و آسودگی از دغدغه نرسیدن به حرم ائمه (علیهم السلام)، منجربه ارتقاء روحیه مبلّغین می شود و ایشان می توانند با استمداد از اهل بیت (علیهم السلام)، وظایف تبلیغی خود را به شکل بهتری انجام دهند.
گفتنی است در اربعین امسال 200 مبلّغ از حوزه علمیه خراسان حضور دارند که43 نفر در کاظمین، 25 نفر در نجف اشرف، 43 نفر در کوفه و بقیه به صورت گروه های پنج نفره تحت نظارت یک سرگروه در مسیر نجف به کربلا، پاسخگوی زوّار اباعبدالله الحسین و دیگر ائمه (علیهم السلام) خواهند بود.


كد خبر: 35725  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/17  |  کد خبرنگار: 201020
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا