ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آغاز مأموریت مبلّغان حوزه علمیه خراسان در خاک عراق200 مبلّغ حوزه علمیه خراسان پس از زیارت دوره عتبات عالیات، فعالیت های تبلیغی خود را از امروز آغاز می کنند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، کمتر از 10 روز تا اربعین حسینی باقیمانده است و سیل مشتاقان و دلدادگان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) قدم در مسیر عاشقی نهاده اند تا خود را به دریای بی کران کربلا و اربعین حسینی برسانند، خود را از آن سیراب سازند و توشه پاکی و آمرزش از آن برگیرند. حضور طلاب حوزه های علمیه در کنار موکب های مردمی عراق و دیگر کشورها، نهادهای مختلف امنیتی، سازمان ها و نهادهای خدمت رسان در حوزه های گوناگون از جمله در حمل و نقل و تأمین و پشتیبانی از مواکب و زائرین، مثل هر سال چشمگیر و قابل اعتناست. در این نوشتار کوتاه گزارشی کوتاه از وضعیت گروه مبلّغان اعزامی از حوزه علمیه خراسان به عتبات عالیات عراق طی دیروز و امروز ارائه می گردد.
طلاب حوزه علمیه خراسان که روز گذشته و امروز را صرف زیارت دوره عتبات عالیات عراق کرده اند، فعالیت های تبلیغی خود را به طور رسمی از امروز بعدازظهر آغاز خواهند کرد. هر چند که روز گذشته و در شهر سامراء، تعداد 160 مبلّغ با تبلیغ چهره به چهره، زیارت خوانی و اقامه نماز جماعت، به طور غیررسمی فعالیت های تبلیغی و خدمت رسانی به زوّار حسینی را آغاز کرده بودند.
ظهر امروز مسئولین معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان با برگزاری جلسات توجیهی در شهر نجف اشرف، به مرور برنامه ها و وظایف افراد و گروه های تبلیغی پرداخته و آخرین توصیه ها را به ایشان ارائه نمودند و پس از آن، طلاب به مراکز پیش بینی شده عازم شدند.
بر این اساس، 44 نفر از این مبلّغان شامل 22 برادر و 22 خواهر در شهر کاظمین و در جوار مرقد مقدس امام موسی کاظم (علیه السلام) و امام جواد (علیه السلام) و در محل های پر رفت و آمد مستقر خواهند شد. پاسخگویی به مسائل شرعی، سخنرانی، منبرهای چند دقیقه ای، اقامه نماز و زیارت خوانی در مسجد کوفه، مسجد سهله و مرقد میثم تمّار نیز بر عهده گروهی 44 نفره از مبلّغان حوزه علمیه خراسان گذاشته شده است و بقیه افراد نیز به صورت مستقل یا در گروه های چند نفره تحت سرپرستی یک سرگروه در شهر نجف و مسیر پیاده روی به انجام وظایف تبلیغی خود و بیان احکام و معارف اسلامی می پردازند.
با توجه به این که درصد بالایی از زائران اربعین حسینی را بانوان تشکیل می دهند، 5 گروه از 22 گروه تبلیغی اعزام شده از حوزه علمیه خراسان را خواهران مبلّغه تشکیل می دهند تا پاسخگویی به سوالات خواهران از زوّار نیز به شکل باکیفیت تری انجام گیرد.
گفتنی است بنا بر برنامه ارائه شده از سوی معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان، تبلیغ این گروه 200 نفری از مبلّغان بیش از 8 روز در محل های یاد شده ادامه خواهد داشت.


كد خبر: 35738  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/17  |  کد خبرنگار: 201020
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا