ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

گزارشی کوتاه از آغاز فعالیت تبلیغی حوزه علمیه خراسان در عراق/از اقامه نماز در شبستان حضرت زهرا(س) تا برگزاری نمایشگاه برای نوجوانانمدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان، خدمت به زائران اربعین را وظیفه مبلغان دانست و گفت: 3 اتوبوس از مبلغان در نجف، 17 تیم تبلیغی در مسیر کربلا، 2 اتوبوس از مبلغان در کاظمین و ۴۴ نفر در مسجد سهله، مسجد کوفه و مسجد میثم تمار مستقر شده‌اند.

حجت‌الاسلام جلال منتظری، مدیر تبلیغ معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این حوزه با بیان اینکه لطف و عنایت خداوند شامل حال مبلغان حوزه علمیه خراسان شده، که در راستای معرفت‌افزایی به زائران امام حسین(ع) خدمت کنند، ابراز کرد: حدود ۲۲۰ نفر از مبلغان خواهر و برادر در غالب ۵ اتوبوس از روز ۱۴ مهر مصادف با ۶ صفر ۱۴۴۱ قمری بعد از توسل در جوار حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) برای فعالیت‌های تبلیغی در موکب‌های شهرهای زیارتی و مسیر پیاده‌روی عازم عراق شدند.
وی با بیان اینکه مبلغان در مسیر راه به زیارت حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران نیز مشرف شدند، افزود: ۳ اتوبوس از طلاب که طبق برنامه‌ریزی قبلی محل اسکان آن‌ها شهر نجف بود به زیارت سامرا و حرم امامین کاظمین مشرف شدند و سپس در نجف اشرف برای فعالیت‌های تبلیغی خود مستقر شدند.
وی افزود: همچنین با توجه به اینکه شبستان حضرت زهرا(س) امام جماعت نداشت، به همت مبلغان حوزه علمیه خراسان، نماز جماعت ظهروعصر و مغرب‌وعشا هر روز اقامه شده و هر وعده بیش از 10هزار نفر در آن شرکت می‌کنند؛ گروهی از مبلغان نیز در موکب اتحادیه دانش‌آموزی در کربلا مستقر شده‌اند که با توجه به حضور دانش‌آموزان در آن، فرصت تبلیغی مناسبی است.
مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه ۲۲ نفر از خواهران مبلغ در نجف اشرف مستقر شده و به فعالیت‌های تبلیغی خود در حرم امیرالمومنین(ع) و موکب‌ها می‌پردازند، گفت: برادران مبلغ در قالب ۱۷ تیم تبلیغی ۵ نفره از ۱۱ صفر در مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا مستقر شده‌اند.
حجت‌الاسلام منتظری ادامه داد: همچنین ۲ اتوبوس دیگر از مبلغان که محل اسکان آن‌ها کاظمین بود به نجف اشرف و سپس به کربلای معلی عازم شدند، و بعد از زیارت، در کاظمین شروع به فعالیت‌های تبلیغی خود در عرصه‌های مختلف از جمله برنامه ویژه، برای نوجوانان و عموم، برنامه زیارت‌خوانی و برپایی نمایشگاه پرداخته‌اند.
وی افزود: ۴۴ نفر از برادران مبلغ در مسجد سهله، مسجد کوفه و مسجد میثم تمار مستقر شده‌اند که به تبلیغ چهره‌به‌چهره می‌پردازند.

وی با اشاره به سخن حضرت زینب(س) بعد از حوادث واقعه عاشورا که فرمودند: «ما رایت الا جمیلا»، تصریح کرد: اگرچه این سفر، مشکلات و سختی‌های خود را به همراه دارد، اما سختی در راه اباعبدالله حسین(ع) شیرین است و خدمت به زائر اربعین این شیرینی را مضاعف می‌کند.
حجت‌الاسلام منتظری ضمن تشکر از تلاش همه افراد و توفیق بیش از پیش برای مبلغان حوزه علمیه خراسان در همایش عظیم اربعین حسینی ابراز کرد: شایسته است در راهپیمایی خودجوش اربعین، جاماندگان کربلا را فراموش نکنیم و با لطف و عنایت خداوند مبلغان در این سفر علاوه بر بهره‌مندی از شور و اشتیاق معنوی برای خود، به خدمت‌رسانی اباعبدالله حسین(ع) بپردازند. 


كد خبر: 35747  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/18  |  کد خبرنگار: 3752
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا