ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ضرورت ارتقاء رشد علمی، اخلاقی و اجتماعی در مجموعه مدارس حوزه علمیه خراسانمسئول حوزه مدیریت و ارتباطات حوزه علمیه خراسان با اشاره به ضرورت ارتقاء رشد علمی، اخلاقی و اجتماعی در مجموعه مدارس حوزه علمیه خراسان گفت: طلاب، اساتید و مسئولین تلاشگران حوزه علمیه خراسان همه باید در امتداد رهبر معظم انقلاب(حفظه الله تعالی) حرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین مجید نصیرایی، مسئول حوزه مدیریت و ارتباطات حوزه علمیه خراسان، در جمع مديران مدارس علميه خواهران در مدرسه علمیه بیت الزهرا(س) مشهد با بیان این که  یکی از مهمترین دغدغه ها، بحث روزآمدي، کارآمدی و تاثیرگذاری حوزه های علمیه در جامعه است، گفت: مستکبران و دشمنان نظام و انقلاب  تجربه کردند که نمی توانند در برابر نظام بایستند و عملا این نظام مقتدر اسلامی موجودیت آنان را به خطر انداخته است.
وی با بیان این که امروز در انگلستان و دیگر کشورها، مراکز علمی پژوهشی گسترده ای در زمینه اسلام شناسی راه اندازی  شده است، تصریح کرد: یکی از مهمترین دلائل راه اندازی این پژوهشکده ها  به خطر افتادن اهداف استكباري دشمنان، ایمان و اعتقادات مستحکم امت اسلامی است و در این مسیر نیز یکی از مهم ترين ترین ستون ها، در تقویت ایمان، حوزه های علمیه و روحانیت هستند.
مسئول حوزه مدیریت و ارتباطات حوزه علمیه خراسان با بیان این که به سبب همین تقویت ایمان و اعتقادات از سوی حوزه های علمیه، دشمنان تلاش  دارند تا هرطور شده مراکز حوزوی را حذف کنند و یا به بنیه شان ضربه بزنند، عنوان کرد: زماني که کفار فعالیت حضرت رسول(ص) را در مسجد النبی دیدند در مقابل آن به برپايي مسجد ضرار پرداختند و امروز نيز با طرح عناويني مثل طلبه سكولار به مقابله با طلبه دين مدار مي پردازند زيرا نمي توانند در مقابل روحانيت و استقبال مردم از مساجد و دين بایستند.
حجت الاسلام والمسلمین نصیرایی با بیان این که امروز نیز دشمنان نظام و انقلاب چون نمی توانند مانع حرکت حوزه های علمیه شوند، تلاش  مي كنند تا ضمن حفظ ظاهر، خاصیت آن را نابود کنند، خاطر نشان کرد: باید مراقب بود که اسلام آمریکایی در حوزه های علمیه ریشه نداوند و طلبه انگلیسی نیز در این حوزه های مقدسه تربیت و پرورش پیدا نکند.
وی با بیان این که آن دسته از مدارس علمیه که در وقایع و جریانات مختلف خنثی بوده و به دنبال هر اتفاق و واقعه ای، هیچ حرکت و جنبش از خود نشان نمی دهند، همواره مورد توجه دشمن قرار دارند، ابراز کرد: طلبه بی تفاوت و تک بعدی برای جامعه سودی ندارد.
مسئول حوزه مدیریت و ارتباطات حوزه علمیه خراسان با اشاره به ضرورت حضور طلاب با وسعت دید همه جانبه در حوزه های علمیه تصریح کرد: اگر بنا دارید تا طلبه جامع تربیت کنید، بنابراین باید شما به عنوان مدیران مدارس از نظر همه ابعاد جامع باشید تا نهایتا علم، اخلاق و نگاه های اجتماعی شما نیز به طور متناسب با مجموعه رشد و پرورش پیدا کند.
حجت الاسلام والمسلمین نصیرایی با اشاره به ضرورت تحقق رشد علمی، اخلاقی و اجتماعی در مدارس حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: در راستای تحقق رشد در ابعاد مختلف علمی، اخلاقی و اجتماعی طلاب، اساتید و مسئولین این حوزه همه باید در امتداد مشي رهبر معظم انقلاب(حفظه الله تعالی) حرکت کنند و این جامعیت نیز در رفتار و عمل بروز و ظهور داشته باشد.
وی با اشاره به ضرورت در نظر داشتن رهنمودها و منويات رهبر معظم انقلاب بیان کرد: از آنجا که در دوران غیبت امام عصر(عج) به سر می بریم امروزه زبان اسلام ناب، رهبر معظم انقلاب مي باشند. 
مسئول حوزه مدیریت و ارتباطات حوزه علمیه خراسان با اشاره به ضرورت شبکه ای و منسجم شدن جریانات انقلابی در حوزه های علمیه بیان کرد: فعالیت منسجم عده ای از خواهران در قالب یک شبکه می تواند در راستای فرهنگ سازی نقش چشمگیری داشته باشد.  
حجت الاسلام والمسلمین نصیرایی با بیان این که حوزه های علمیه باید مسیر حرکت جامعه را شناخته و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) آن را اصلاح و یا تنظیم کنند، بیان کرد: برای تحقق این منظور نیز نیاز به یک شبکه منسجم، موثر، مفید، عالمانه و عاقلانه بدور از هرگونه افراط و تفریط در حوزه های علمیه مي باشد.
 


كد خبر: 35759  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/21  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا