ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ارائه گزارش فعالیت های روابط عمومی و اداره فضای مجازی حوزه علمیه خراسان به مدیر این حوزهطی نشست صمیمی کارکنان روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با مدیر این حوزه، گزارش عملکرد این بخش به آیت الله عاملی ارائه شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سیدمصباح عاملی، مدیر این حوزه در این نشست ضمن ابراز خرسندی و تقدير از فعالیت های صورت گرفته در اداره روابط عمومی، گفت: مجموعه فعالیت هایی که در گزارش ها ارائه شد از جمله ارتباط گسترده با علما و اساتيد، تعامل با رسانه ها، آمار بازديد ها ،  محتوا و طراحي سایت حوزه علمیه خراسان، مثبت و قوی بوده و نشان از تحول در زمینه فعالیت های اطلاع رسانی این حوزه دارد.

وی در ادامه به ارائه رهنمودهایی در این زمینه پرداخت و گفت: هر سال گام های تحولی جدیدی در حوزه علمیه برداشته می شود و این امر ایجاب می کند که در سایت، اخبار و گزارش ها نیز سمت و سوی جدید تحولی ایجاد شود، زیرا سایت حوزه علمیه خراسان، واسطه خوبی برای ارتباط حوزه با جامعه است و در برنامه های مختلف و نیز اطلاع رسانی ها باید ارتباط مردم با حوزه و حوزه با مردم بیش از پیش تقویت شود.

اطلاع رسانی می تواند زمینه ساز فعالیت های تحولی باشد
ایشان با یادآوری اینکه اطلاع رسانی یکی از مسائل مهم است، گفت: اطلاع رسانی باید همگام و بلکه جلوتر از فعالیت های تحولی حرکت کند و حتی می تواند زیرساز فعالیت های تحولی باشد که ظرفيت این امر نیز در روابط عمومی حوزه علمیه خراسان  موجود است.
آیت الله عاملی با اشاره به اینکه در مدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانی، با توجه به حجم بالای کارها، بايد نگاه تحولی موجود ارتقاء يابد. افزود: اطلاع رسانی باید منطبق با حرکت های تحولی و به ویژه با محوریت گام دوم انقلاب به صورت جامع و کامل ادامه يابد.
ایشان در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اجرای کارها، ادامه داد: فعالیت های روابط عمومی باید جنبه هنری نیز داشته باشد البته به گونه ای که محتوا تحت الشعاع قرار نگیرد بلکه به موازات یکدیگر باشد.

به سمت فعالیت بیشتر در فضای مجازی حرکت می کنیم
در ابتداي این نشست نیز حجت الاسلام والمسلمین مجید نصیرایی، مسئول حوزه مدیریت و ارتباطات حوزه علمیه خراسان، ضمن ابراز رضايت از وضعيت موجود روابط عمومي گفت: با توجه به اینکه فعالیت های روابط عمومی علاوه بر مخاطب عام، برای علما نیز انجام می شود، باید اخبار را دقیق، به اندازه و به جا منعکس کرد.
وی با تأکید بر اینکه باید بازخورد فعالیت ها را ملاحظه کرد، افزود: بنا داریم به سمت فعالیت بیشتر در فضای مجازی حرکت کنیم. 

مجموعه فعالیت های اطلاع رسانی حوزه علمیه خراسان مورداستفاده طلاب است
همچنین حجت الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع، معاون آموزش حوزه علمیه خراسان، در این نشست، با اشاره به اینکه اگر روابط عمومی در برنامه ای حاضر نباشد، آن برنامه ابتر می ماند، گفت: کثرت خبرها، تحلیل ها، يادداشت ها،  نوع اطلاع رسانی و... مورد استقبال و استفاده حوزویان قرار گرفته است.
وی با تأکید بر اینکه باید نظام جامع اطلاع رسانی تدوین شود، گفت: در این نظام جامع می توان مجموعه کارهای مرتبط را طراحی کرده و نقشه ای مناسب برای پیشبرد امور ارائه کرد.
وی تصریح کرد: فعالیت های حوزه علمیه در چهار عرصه حوزه، جامعه، نظام و بین الملل است و برای اطلاع رسانی نیز باید این عرصه ها مد نظر باشد و اخبار به گونه ای منعکس شود که هر قشر محتوای مد نظر خود را دریافت کند.

 


كد خبر: 35766  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/20  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا