ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نیروی انتظامی، ضامن امنیت و آسایش امروز جامعه استمسئول امور فرهنگی و تبلیغی مدرسه علمیه امام رضا(ع) گناباد، گفت: اگر ما امروز شاهد امنیت و آسایش در جامعه هستیم نتیجه همت و ایثار سبزپوشان سپید دل نیروی انتظامی است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام صولت حیدری در دیدار با مسئولین پلیس فتا گناباد به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: نیروی انتظامی از جایگاه ویژه و اهمیت بالایی برخوردار است و اگر ما امروز شاهد امنیت و آسایش در جامعه هستیم نتیجه همت و ایثار این سبزپوشان سپید دل است.
وی افزود: امنیت و سلامت اجتماعی دو مقوله در هم تنیده است و بی شک بخش عظیمی از امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران برگرفته از تلاشهای بی ‌وقفه و بی‌دریغ و رشادت‌های بزرگ‌مردان نیروی انتظامی است.
حجت الاسلام حیدری با بیان این که در طول چهار دهه انقلاب اسلامی، رضایت رهبر معظم انقلاب و اعتماد مردم، مؤید کارنامه قبولی نیروی انتظامی است، تصریح کرد: امید است در ادامه این مسیر نورانی و در گام دوم انقلاب با مدیریت جهادی و استمرار تلاش شبانه‌روزی فرماندهان و کارکنان خدوم ناجا همچون گذشته، با اقتدار و قانونمندی در عرصه‌های مبارزه با فساد و ترویج سبک زندگی اسلامی همچنان ثابت‌قدم باشید.
مسئول امور فرهنگی و تبلیغی مدرسه علمیه امام رضا(ع) گناباد، گفت: هفته نیروی انتظامی هفته‌ای است که مبین خدمت در رکاب ولایت و سربازی ولی امر مسلمین است؛ تصور خلاء امنیت و اخلال در امنیت حتی برای لحظه‌ای هم برای انسان سخت و سهمگین است.
پیشگیری اجتماعی، گامی مهم در کاهش وقوع جرایم در اینترنت
سروان جمالی، رئیس پلیس فتا گناباد نیز در این دیدار با اشاره به اینکه پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران یا پلیس سایبری ایران با نام مختصر پلیس فتا، یک واحد تخصصی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه آن جلوگیری و مبارزه با جرائم فضای مجازی است، اظهار کرد: فضای مجازی یک دنیا فرصت و بی نهایت تهدید دارد، گرچه فضای مجازی فرصت های زیادی را برای جامعه بوجود آورده است ولی در صورت استفاده نامناسب از این محیط، آسیب های جبران ناپذیری را بوجود خواهد آورد.
وی، کم رنگ شدن ارزشهای حاکم بر جامعه، تضعیف اعتقادات و افزایش شبهات فکری، دوری از دنیای واقعی و ایجاد افسردگی و انزوا، انحرافات اخلاقی و حتی آسیب های اقتصادی و جسمی را از آسیب های فضای سایبر برشمرد و با اشاره به آمار و فراوانی جرایم سایبری سال جاری، گفت: بیشترین پرونده ها به ترتیب به برداشت غیر مجاز وجه، کلاهبرداری اینترنتی، مزاحمت اینترنتی اختصاص دارد که ارتقاء دانش سایبری کاربران قطعا در کاهش وقوع اینگونه جرایم تاثیر مستقیم دارد.
رئیس پلیس فتا گناباد با اشاره به افزایش فضای خرید اینترنتی و استفاده اکثر مردم از این خدمات مجازی، سرقت از حساب‌های افراد از سوی مجرمان و جرم فیشینگ را یکی از مشکلات حاد این فضا دانست و ابرازکرد: مجرمان در فیشینگ یک درگاه بانکی جعلی درست می‌کنند و کاربر زمانی که می‌خواهد از این درگاه استفاده کند در دام این مجرمان قرار می‌گیرد و اطلاعات حساب آن‌ها به نوعی از دست می‌رود.
سروان جمالی، پیشگیری اجتماعی را گامی مهم در کاهش وقوع جرایم در اینترنت معرفی کرد و در پایان خاطر نشان کرد: پلیس فتا به منظورارتقای دانش سایبری مردم و تحقق پیشگیری اجتماعی بصورت مستمر، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای جوامع هدف می‌کند.
گفتنی است، پایان این دیدار در خصوص برگزاری دوره های آموزشی ویژه طلاب و روحانیون تبادل نظر شد و مقرر گردید در جلسات متناوب این موضوعات بررسی و اجرایی گردد.


كد خبر: 35772  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/22  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا