ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

خط حزب‌الله ۲۰۶ منتشر شد؛ حماسه اقتداردویست‌وششمین شماره‌ی هفته‌نامه خط حزب‌الله در آستانه‌ی اربعین حسینی با عنوان «حماسه اقتدار» منتشر شد.

 رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز یکشنبه ۲۱ مهر در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه‌السلام، یکی از مصادیق قوت جبهه‌ی مقاومت اسلامی را راهپیمایی اربعین حسینی و اجتماع عظیم میلیونی آن دانستند. سخن هفته‌ی این شماره از نشریه‌ی خط حزب‌الله با مرور نقشه‌ها و طراحی استکبارجهانی برای منطقه‌ی غرب آسیا به تبیین ابعاد اهمیت این جلوه از اقتدار مقاومت پرداخته است. رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: «یکی از مصادیق قوّت را امروز دنیای اسلام دارد مشاهده میکند و آن راهپیمایی اربعین است «وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّة» راهپیمایی اربعین قوت اسلام است، قوت حقیقت است، قوت جبهه‌ی مقاومت اسلامی است که این‌جور اجتماع عظیم میلیونی راه می‌افتند به سمت کربلا، به سمت حسین، به سمت قله و اوج افتخار فداکاری و شهادت که همه‌ی آزادگان عالم باید از او درس بگیرند. ۹۸/۰۷/۲۱»

«جغرافیای مقاومت» کلیدواژه‌ای است که رهبر انقلاب درباره‌ی آن در چند دیدار اخیر مباحث راهبردی‌ای را مطرح کرده‌اند. به مناسبت فرا رسیدن ایام برگزاری حماسه راهپیمایی اربعین حسینی، که خود یکی از جلوه‌های اقتدار جبهه‌ی مقاومت در منطقه است، نشریه خط حزب‌الله به مرور وضعیت و آرایش عناصر این جبهه در منطقه‌ی غرب آسیا پرداخته است.

 در بخش «برش دیدار» بخشی از بیانات روز یکشنبه‌ی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام حسین علیه‌السلام مرور شده است که در بیان عظمت و اهمیت اربعین حسینی و اجتماع عظیم عزارادان حسینی در آن، ایراد شده بود.

 دیگر بخش‌های شماره ۲۰۶ نشریه خط حزب‌الله که مطالعه‌ی آنها به خوانندگان گرامی توصیه می‌گردد:
کار را در همه عرصه‌ها جهادی دنبال کنید / حزب‌الله این است
پیاده‌روی اربعین در تاریخ، بی‌سابقه است / روایت تاریخی
رفتار برادران عزیز عراقی در مواکب، نظیر ندارد / کلیدواژه (راهپیمایی اربعین)
امروز احتیاج داریم که حسین‌بن‌علی (ع) را به دنیا بشناسانیم / مطالبه رهبری
اگر سیدالشهدا نبود، این نهضت هم پیش نمی‌برد / کلام امام
دنیا احتباج دارد که زن مسلمان، هویت خود را نشان دهد / خانواده ایرانی
نظام، بدون مشی انقلابی ارزشی ندارد / اخلاق انقلابی
این خون حسین(ع) است که بعد از ۱۴۰۰ سال می‌جوشد / انسان ۲۵۰ساله

 این شماره از هفته‌نامه‌ی خط حزب‌الله تقدیم شده است به شهدای حماسه پیاه‌روی اربعین که در سالیان متمادی و از فرازونشیب حوادث تاریخ، این سنت دیرینه را به اجتماع عظیم امروز رسانیده‌اند.

برای دریافت این نشریه و دسترسی به آرشیو آن می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


كد خبر: 35783  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/22  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا