ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

همپای مبلغان اعزامی حوزه علمیه خراسان در میعادگاه عشاق حسین(ع)

يادداشت:

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان در راستای رویکرد تحولی مدیر این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی و به منظور انعکاس شایسته حضور با شکوه و میلیونی دلدادگان سید الشهداء(ع) در پیاده روی اربعین حسینی نوشتاری را تدوین نموده است که در ادامه به سمع و نظرتان می رسد.

روابط عمومي حوزه علميه خراسان در راستای اهداف و رویکرد تحولی مدیر این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی و به منظور انعكاس شايسته حضور با شكوه و ميليوني دلدادگان سيد الشهداء(ع) در پياده روي اربعين حسيني نوشتاري را تدوین نموده است كه در ادامه به سمع و نظرتان می رسد.
در حالی که چند روز بیش تر تا اربعین حسینی باقی مانده است، شهرهای عراق میزبان میلیون ها زائر و دلباخته مکتب اهل بیت(ع) هستند. مشتاقانی که ضمن قرار گرفتن در مسیر پیاده روی اربعین و حرکت خالصانه به سمت کربلای معلی، وجود و جان خود را به نور حریم اهل البیت(ع) روشن و متجلی ساخته اند و بار معنوی موردنیاز برای پیمودن مسیر را نیز از فضای معنوی این حرم های شریف برگرفته اند.
به واقع پیاده روی اربعین حسینی، قصه غریب و غم نهانی در دل هاست؛ مسیر جاده نجف تا کربلا در روزهای منتهی به اربعین حسینی، آسمانی ترین مسیر کره خاکی است و اربعین حسینی بزرگ ترین همایش دلسوختگان و ارزشمندترین موعد برای تجلی مظلومیت شیعیان در دنیا است.
پیاده روی با عطش خاص ارادت به اهل بیت(ع)، بیمه عمر شیفتگان و نقطه شروع جاذبه مغناطیس حسینی است و اینک برای معرفی اسلام ناب و معارف گرانسنگ این خاندان عصمت، راهی بهتر از حماسه عاشورا و تجلی گاه با عظمت اربعین وجود ندارد. به واقع شکوه رهروان حسینی، در اربعین است که نظر را متوجه خویش می کند و فرصتی کمیاب برای تحول درونی دل های زنگار گرفته در همیشه تاریخ قلمداد می شود.
هر روز که به اربعین حسینی نزدیک‌تر می‌شویم، کوله پشتی‌های بیشتری بسته می‌شوند و زائران بسیاری با پای دل راهی حرم حسینی می‌شوند؛ در این میان جمعیت 200 نفره طلاب حوزه علمیه خراسان با انسجامی شایسته و در خور در پرتو عنایت نظر آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر این حوزه همراه با سیل خروشان شیعیان آل محمد، از هر کوی و برزن، رو به کربلا می روند و در این مسیر برای زوار سید الشهدا(ع) خدمت رسانی می کنند.
مبلغان مجاهد حوزه علمیه خراسان با گذشت چهل روز از حماسه کربلا همپای کاروان تاثیرگذار عشق راهی جاده های سرزمین ایثار و دلدادگی شده اند تا در امتداد مسیر سپاه پیروز افتخار و وارثان خون و روشنی برای امت های اسلامی تداعی گر حدیث خون و پیروزی باشند.
این مبلغان معزز حوزه علمیه خراسان، پیش از شرکت در این پیاده روی باشکوه، در مصاحبه های تخصصی گزینش شده و پس از پذیرش و گزینش، در دوره های توانمندسازی حاضر شدند تا بتوانند برای رهروان حسینی علاوه بر امور جاری تبلیغی، به آموزش نحوه برخورد و مواجهه با فرقه ها و نحله های گوناگون هم بپردازند و ضمن تبلیغ معارف ناب محمدی، در این مسیر سراسر عشق و دلدادگی بصیرت افزایی نیز داشته باشند.
از سوی دیگر مبلغان در راستای ایفای دقیق و شایسته رسالت های تبلیغی خود به صورت روزانه با کلیه اعضا و سرگروه ها، نشست و هم اندیشی برگزار می کنند تا بتوانند آنطور که شایسته زائران حسینی است ایفای رسالت کنند؛ از سوی دیگر اعزام مبلغ به مساجد شهر و شبستان های عتبات مقدسه جهت فعالیت های تبلیغی، ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه خانواده، همسرداری، تربیت فرزند، اعتیاد، طلاق، ازدواج، اعتقادی، تصحیح قرائت نماز و انجام وضو، بیان احکام شرعی، برگزاری حلقه های معرفتی برای زائران، کار با کودک و برگزاری یادواره شهدا از فعالیت مبلغان در عراق دانسته می شود.
همچنین همه مبلغان اعزامی به کاظمین، نجف، مسجد کوفه و سهله و مسیر نجف تا کربلا، در فرصت ها و موقعیت های پیش آمده به برگزاری مراسم مداحی، ذکر مصیبت، قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی می پردازند و یا در فرصت های ارزشمند دیگر ضمن شناسایی موکب های دارای ظرفیت تبلیغ و همراه با تعیین موکب های اصلی، دائمی و نیز موکب های دارای ظرفیت به ایفای وظائف تبلیغی خود می پردازند.
حوزه علمیه خراسان برای ایفای دقیق و راهبردی رسالت مبلغان معزز این مهد کهن انقلابی در جاده های عشق و دلدادگی روزهای منتهی به اربعین حسینی آرزوی توفیق داشته و امیدوار است کوشش مبلغان تلاشگر مسلط به چند زبان زنده دنیا در بزرگترین محل اجتماع عشاق حسین یعنی پیاده روی اربعین  نقطه عطفی برای تجلی وحدت امت ها بوده و میعادگاهی برای اتحاد دل های عاشقان به سیره آل الله قرار گیرد. ان شاء الله

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان

 


كد خبر: 35786  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/24  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
: بسیار عالی
بالا