ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

جهت گیری اشتباه محافل علمی در بحث جنسیتعضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران، گفت: در مورد مساله زنان، نگاه اسلام، فراتر از نگاه جنسیت گرا می باشد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، جلسه هیات اندیشه ورز خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی حوزه علمیه خراسان، با حضور دکتر عزت السادات میرخانی، استاد حوزه و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران در مرکز پژوهش های خواهران برگزار و درباره محورهایی که در حوزه مطالعات خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی در حال حاضر حائز اهمیت است، بحث و گفتگو شد.
دکتر میرخانی در این جلسه با اشاره به جهت گیری اشتباه محافل علمی در بحث جنسیت، گفت: حق گرایی و پرداختن به حقوق زن و مرد در اصول و مبانی اسلامی، به عنوان اولویت مباحث در حوزه مطالعات خانواده است.
وی با بیان اینکه نگاه اسلام، فراتر از نگاه جنسیت گرا می باشد، افزود: نگاه قرآن نیز، بر پایه زوجیت در عالم تکوین می باشد که متاسفانه این نگاه عمیق و زیبا و راهگشا مورد غفلت قرار گرفته است.
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران، پرداختن به فقه التربیه را به عنوان یکی دیگر از اولویت های حوزه خانواده ضروری و مهم دانست و گفت: این بحث می تواند در شاخه های متعدد از جمله تربیت اقتصادی، انسانی و جنسی مورد بررسی قرار گیرد.
گفتنی است، این جلسه عصر پنجشنبه 18 مهر در دفتر هیت اندیشه ورز زن و خانواده واقع در مرکز پژوهشی خواهران حوزه علمیه خراسان، کوچه آیت الله خامنه ای برگزار شد.


كد خبر: 35790  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/24  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا