ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نشست بررسی ونقد نشریات مدارس علمیه خراسانمسئول اداره نشر و تولیدات علمی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، گفت: در راستای ساماندهی و اطلاع رسانی از نشریات حوزه علمیه خراسان، سامانه مدیریت نشریات علمی حوزه علمیه خراسان راه اندازی شده است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام جواد معین در نشست معرفي و بررسي نشريه «عقيله» مدرسه علميه حضرت زينب(س) مشهد، با بیان اینکه در راستاي ساماندهي و اطلاع رساني از نشريات حوزه علميه خراسان، سامانه مديريت نشريات علمي اين حوزه  راه اندازي شده است، تصریح کرد: این سامانه مورد تأييد وزارت علوم مي باشد و ظرفيت بارگذاري نامحدود نشريات را دارا است از این رو، چناچه نشريات علمي مدارس به كيفيت لازم برسند، قابليت بارگذاري بر روي سامانه را خواهند داشت.
وی با اشاره به نگاه علمي آيت الله عاملي، مدیر حوزه و حسب دستور معاون پژوهش، نسبت به پیشرفت فعاليت هاي اداره نشر و توليدات علمي حوزه، گفت: تاكنون 9 نشريه علمی تخصصی به تصويب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي رسيده و شماره شاپاي همه ي اين  نشريات نیز، دريافت شده است.
مسئول اداره نشر وتوليدات علمي معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه رفع نواقص احتمالي در نشریات مدارس، گامي رو به جلو جهت تخصصي نمودن آنها می باشد، افزود: نشريه داخلي «عقيله» از نشريات با سابقه مدارس علميه خواهران می باشد كه با رويكرد علمي منتشر شده و أخيرا با تغيير رويه، تبديل به يكي از نشريات تخصصي شده است.
وی با اشاره به رعايت اصول علمي و پژوهشي در نگارش مقاله از جمله  «چكيده، كليدواژه، مقدمه، متن اصلي و نتيجه گيري» رعايت شده در مقالات نشریات، ابرازکرد: نشريه عقیله از معدود نشرياتي است كه از صفحه آرايي، ويراستاري فني و ادبي مناسبي برخوردار است و مقالات مندرج در اين نشريات از اصول  و محتواي علمي  مطلوبي  برخوردار است.
حجت الاسلام معین در پایان اين نشست  پيشنهاد نمود: جهت چاپ و انتشار شمارگان بيشتر نشریات مدارس، بهتر است  چند نشريه از مدارس مختلف، طي برقراري تعامل مناسب و زمانبندي يكسان در يك تاريخ توليد و منتشر شوند تا مساعدت لازم از سوی این اداره صورت پذيرد.
گفتنی است، در راستای اجرايي شدن بند ج (منشورات علمي و تخصصي) که از برنامه هاي كلانِ مندرج در نظام جامع پژوهش حوزه علميه خراسان و حمايت از انتشار نشريات تخصصي مراكز آموزشي و پژوهشي وابسته می باشد، اداره پژوهش خواهران  و اداره نشر و توليدات علمي معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، اقدام به برگزاري نشست هاي نقد و بررسي نشريات مدارس علميه خواهران را در دستور كار خود قرا داده است.


كد خبر: 35792  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/28  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا