ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بت‌پرست سیاسی مثل شمر، برای رسیدن به جایگاه دست به هر جنایتی می‌زندآیت الله علم الهدی گفت: اگر انسان، مثل شمر، بت‌پرست سیاسی و طرفدار جریان سیاسی باطل شد برای رسیدن به جایگاه و مدیریت‎های مملکت و حکومت دست به هر جنایتی می‌زند، حتی اگر شده اهل بیت رسول خدا(ص) را به شهادت برساند.

به گزارش روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، حضرت آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و عضو شورای عالی این حوزه در ویژه برنامه اربعین حرم مطهر رضوی با اشاره به روایت معروفی از امام حسن عسگری(ع) گفت: حضرت، خواندن زیارت اربعین را یکی از علامت‌های مؤمن شمرده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه اربعین حسینی تکمیل کننده قیام امام حسین(ع) است، گفت: شیعه‌ای که در روز اربعین قبر اباعبدالله(ع) را زیارت کرده یا متن زیارتنامه ایشان را از راه دور قرائت کند، یقینا واقعه عاشورا را مرور کرده است.
آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه اگر زیارت اربعین را با تدبر و تأمل قرائت کنیم، در خط سید الشهدا(ع) قرار خواهیم گرفت، گفت: عبارت «بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبَادَکَ مِنَ الْجَهَالَةِ» در این زیارت بیانگر این است که سیدالشهدا(ع) برای بصیرت افزایی بشریت قیام کردند.
وی افزود: سید الشهدا(ع) در روز عاشورا آخرین قطرات خون خود را در راه خدا بذل کرد و این مسیر امام حسین(ع) همان مسیر بصیرت‌افزایی است.
این عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، تصریح کرد: مردم به دلیل جهالت و بی‌بصیرتی در مقابل امام حسین(ع) ایستادند، بنابراین در روایات آمده کسانی با حسین بن علی(ع) جنگیدند که دنیا آن‌ها را فریب داده بود و برای ثمن کم دنیا در برابر سیدالشهدا(ع) ایستادند.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: اگر انسان، مثل شمر، بت‌پرست سیاسی و طرفدار جریان سیاسی باطل شد برای رسیدن به جایگاه و مدیریت‎های مملکت و حکومت دست به هر جنایتی می‌زند، حتی اگر شده اهل بیت رسول خدا(ص) را به شهادت برساند.
وی افزود: انسانی که غرق در بصیرت الهی شود یقینا چون سیدالشهدا(ع) تا آخرین قطره خونش برای خداوند و دین الهی مایه خواهد گذاشت و آخرت را به بهای کم دنیا نخواهد فروخت.
 


كد خبر: 35799  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/28  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا