ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تقبل الله أعمالکم زوار الحسین

يادداشت:

حوزه علمیه خراسان امیدوار است سفر تبلیغی و زیارتی مبلغان و طلاب این حوزه مبارکه مقبول درگاه حضرت حق و مورد عنایت حضرت ولی عصر(عج) قرار گرفته باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، ایجاد رویکرد تحولی پایدار و سازنده در ساختار و بدنه هر مجموعه ای نیاز به تلاش های فراوان دارد که در همین راستا منطبق با رویکرد تحولی آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان، معاونت تبلیغ این حوزه توانست تا در چندین سال اخیر با اعزام مبلغان گزینش شده در عرصه تبلیغی پیاده روی اربعین خوش بدرخشند.
به واقع مبلغان اعزامی امسال پرشورتر از سنوات اخیر در شهرهای نجف، کاظمین و مسیر نجف تا کربلا خوش درخشیدند و توانستند تا ضمن برگزاری نشست های مهمی با اعضا و سرگروه ها، اعزام مبلغ به مساجد شهر و شبستان های عتبات مقدسه جهت فعالیت های تبلیغی، ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه خانواده، همسرداری، تربیت فرزند، اعتیاد، طلاق، ازدواج، اعتقادی، تصحیح قرائت نماز و انجام وضو، بیان احکام شرعی، برگزاری حلقه های معرفتی برای زائران، کار با کودک، برگزاری یادواره شهدا و ..... فعالیت های ویژه ای را دنبال کنند که آنچه بیان شد میزان کوچکی از فعالیت مبلغان در عراق دانسته می شود.
در امتداد این حرکت پرشور میلیونی و با شکوه، روابط عمومی حوزه علمیه خراسان نیز تلاش کرد تا بر اساس هماهنگی های صورت گرفته معاونت تبلیغ با مدارس علمیه استان، فعالیت با شکوه طلابی را که چه به صورت زیارتی و چه تبلیغی به اعتاب مقدسه اعزام شده اند، بر روی سایت حوزه انعکاس دهد و با انتشار یادداشت های ادبی، شور و حال این ایام را منعکس نماید.
آنچه در این مسیر مسلم است، آن است که این شکوه بی بدیل 30 میلیونی رهروان حسینی با هیچ جمعیت و قوم و قبیله دیگری قابل قیاس و برابری نیست و هیچکس نمی تواند رمز و رازی را که در قیام حضرت سیدالشهداء(ع) و نهضت حسینی نهفته است بیابد همانطور که امروز نیز مجسم است که این قیام همچون نگینی بر انگشتری تاریخ بشر و انسانیت می‌درخشد.
رهبر معظم انقلاب نیز در مراسم تقدیر از مهمان‌نوازی موکب‌داران عراقی و خادمان راهپیمایی اربعین فرمودند «دنیای امروز که گرفتار ظلم، فساد و پستی شده است، به شدت نیازمند معرفت آزادگی حسینی است و اگر امام‌حسین(ع) به‌درستی معرفی شود، در واقع اسلام و قرآن معرفی شده است.» که امروز این بیان باید برای طلاب و روحانیت معزز حوزه های علمیه درسی بزرگ باشد و آنان ضمن تاسی به سیره سرور و سالار شهیدان این معرفت و آزادگی را برای امت اسلامی تبیین و تلاش کنند تا معارف بلند و نورانی این اسوه تاریخ مردان و زنان آزاده در قلب و جان جهانیان بنشیند و در تلالو این معارف بدرخشد.
بر این اساس، روابط عمومی حوزه علمیه خراسان نیز امید دارد تا تلاش های صورت گرفته برای بازتاب این حماسه 30 میلیونی و شکوه تجمع شیعیان در جاده های تداعی گر حدیث خون و پیروزی، مقبول درگاه حضرت حق و مورد عنایت حضرت ولی عصر(عج) قرار گرفته باشد و نوید ارتقا و پیشرفت روز افزون این رسانه را به کلیه همراهان و علاقه مندان می دهد.

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان
 


كد خبر: 35811  |  تاریخ درج خبر: 98/07/28  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا
--%>