ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برقراری ارتباط موثر در کوتاه‌ترین زمانمسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: کارگاه کاربردی "برقراری ارتباط موثر در کوتاه‌ترین زمان " توسط حجت الاسلام مسلم داودی‌نژاد برگزار می شود.

 سیدحامد عاملی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اعلام این خبر گفت: در جامعه کنونی ما، با وجود انواع و اقسام وسایل ارتباطی که ارتباط بین انسانها و علوم را بسیار سریعتر و راحت تر از گذشته کرده، تاثیرپذیری در کوتاه ترین زمان، از نقاط مثبت ارتباط موثر است.
وی با بیان اینکه ارتباط، پدیده ای است که باعث شکل گیری نظام نگرشی، فکری، عاطفی و رفتاری می گردد، تصریح کرد: ابزار ارتباطی یکی از ارکان پیام گزاری است که امر ارتباط بدون آن سامان نمی یابد و توجه به آن یکی از رمزهای موفقیت مدیران، مربیان و مبلغان دینی محسوب می شود از این رو شناخت ابزارها و روش های نوین برقراری ارتباط با مخاطب، دارای اهمیت است.
مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه برخی اوقات افراد، برای پذیرش پیام تنها به یک جرقه نیاز دارند، ادامه داد: اگر پیامی با عبارت ساده، کوتاه، پربار و در عین حـال علمی در قالب ادبیات روز جهت گره گشایی بـه پیام گیرنده منتقل شود، آن پیام کاربردی خواهد بود.
وی با توجه به اتخاذ روش مناسب و مؤثر در برقراری ارتبـاط با جوانان و عموم مردم، افزود: « مهارت ارتباط موثر» يكي از مواردي است كه در قرآن به آن پرداخته شده است و به فرد كمك مي‌كند تا بتواند كلامي و غيركلامي و مناسب با فرهنگ، جامعه و شرايط، اهداف خود را بيان كند.
عاملی با اشاره به سیره ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین در برقراری ارتباط موثر، اضافه کرد: آن جا که حضرت علی(ع) هنگام بدرقه‌ی یک یهودی با چند قدم او را به دین اسلام جذب می کند نشان دهنده ی تاثیرپذیری شناخت و ارتباط موثر در کوتاه ترین زمان است.
وی ابراز کرد: مهارت تکنیک های عام برای تاثیرپذیری در موضوعات مختلف اخلاق فردی و اجتماعی، مباحث خانواده و ارتباط صحیح با اعضا و همچنین مباحث دینی و مذهبی و رفع شبهات، از جمله مواردی هستند که می توان با شناخت روش های نوین برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان، تاثیرپذیری مناسب را در مخاطب گذاشت از این رو، مرکز مشاوره کارگاه 2 ساعته "برقراری ارتباط موثر در کوتاه‌ترین زمان " ویژه عموم برادران و خواهران برگزار می کند.
مسئول مرکز مشاوره و مهارت آموزی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه در کارگاه کاربردی "برقراری ارتباط موثر در کوتاه‌ترین زمان " روش‌های انتقال مطلب کوتاه و تاثیرگذار توسط حجت الاسلام مسلم داودی‌نژاد بیان می شود، گفت: با توجه به حضور و استقبال افراد از سفرهای زیارتی جمعی و راهپیمایی های معنوی، فرصت برای انتقال مطلب مفید و دارای ارزش که ذهن مخاطب را درگیر کند اندک است لذا توانمندی ارتباط موثر در کوتاه ترین زمان ممکن و حتی با طی مسیری کوتاه، می تواند در ارتقا انتقال پیام به افراد کمک کننده باشد از این رو مرکز مشاوره این کارگاه را برگزار می کند.
عاملی با اشاره به اینکه برقراری ارتباط موثر در کوتاه‌ترین زمان برای معلمان و حضور افراد در مدارس و جمع دانش آموزان و همچنین امر به معروف و نهی از منکر تاثیرگذار است، در پایان یادآورشد: علاقمندان برای شرکت و ثبت نام در این کارگاه می توانند با شماره 32008803 تماس گرفته و یا عدد 2 به شماره 09355420916 ارسال نمایند.
گفتنی است، این کارگاه در مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان واقع در چهارراه راه‌آهن، نبش عبادی 55، برگزار می شود.


كد خبر: 35812  |  تاریخ درج خبر: 1398/07/28  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا