ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

اهمیت بهره برداری از اجتماعات مردمی برای مبلغاننماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، بیان کرد: بهره برداری از فرصت ها و موقعیت ها، بزرگترین دستاورد تبلیغی مبلغان است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سیداحمد علم الهدی در همایش آیین افتتاح فعالیت تبلیغی مبلغان زائران پیاده دهه آخر صفر که  در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، ضمن تشکر از حضور زائران و مبلغان در جمع میلیونی زائران اربعین، فرصت تبلیغی در دهه آخر صفر را با اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه اجتماعات غالبا خصایص مختلفی دارند اما حضور روحانیون با رسالت واحد در هر موقعیتی می تواند نقش تاثیرگذاری در امر تبلیغ دین داشته باشد.
وی با بیان اینکه رسالت روحانیون، تبلیغ و ترویج ارزش های دینی و توسعه وابستگی به اهل بیت(ع) است، گفت: اینکه چقدر توانستیم رسالت تبلیغی و طلبگی خود را اجرا کنیم، در بازدهی و ارزیابی برای ما قابل تامل می باشد از این رو، حضور مبلغان در مسیرهای پیاده روی زائران و همگام شدن با آنان، در جذب افراد موثر و ضروری است.
امام جمعه مشهد با تاکید بر توانمند شدن به روش های جذب و ارتباط موثر در امر تبلیغ، به خاطره ای از دوران جوانی و تفاوت های طلبگی آن دوران با امروز، اشاره و ابراز کرد: در سن 24 سالگی و با توجه به ممنوعیت های منابر در دهه‌ی 50، جزو روحانیون کاروان های حج بودم و در یکی از سفرهایی که عازم مناسک حج بودیم، علاوه بر بازرس اداره اوقاف، بازرس ویژه نخست وزیر وقت (هویدا) که فردی ساواکی و ناظر دستگاه دولتی بود نیز، در کاروان حضور داشت.
وی افزود: با توجه به اینکه مدیر کاروان از حضور او رضایت نداشت اما چاره ای جز همکاری نبود و من را در جریان این قضیه قرار داد.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه رابطه با وی را که امری سخت به نظر می رسید، از هواپیما آغاز کردم، ادامه داد: تاثیرگذاری بر او تا حدی بود که پیشنهاد داد در مکان های اقامتی نیز هم اتاقش شوم و در زمان وداع با مدینه، حالش باعث تعجب سایرین شد و تحول در وی نمایان بود، لذا طلبه و روحانی نباید از شخصیت و مقام افراد واهمه داشته باشد بلکه باید به رسالتی که بر دوش دارد توجه کرده و آن را به نحو احسن به انجام برساند.
وی خطاب به مبلغان تاکید کرد: در مساله زائران پیاده افراد مورد نظر را، خود دست چین کنید و برای رسالت تبلیغی علاوه بر یک برنامه منسجم که اعلام شده است، خلاقیت به خرج داده و در جذب افراد تاثیرگذار باشید.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه فعالیت تبلیغی زائران پیاده می تواند موقعیت و فرصتی باشد برای موفقیت در سربازی امام عصر(عج)، در ادامه خاطرنشان کرد: اینکه کار تبلیغی ما به عنوان یک ارزش چقدر توانسته رضایت حضرت مهدی(عج) را جلب کند و لبخند بر روی لبانشان بیاورد، بزرگترین دستاورد این حرکت است.
ضرورت توسعه یابی خدمت به زائران پیاده امام رضا(ع)
آیت الله علم الهدی در بخش پایانی با اشاره به اینکه زائران از مسیر های 7گانه منتهی به مشهد به صورت پیاده عازم مشهد می شوند، گفت: پیشنهاد می کنم در مسیرهای مختلف، روستاییان حتی به اندازه رفع نیاز های اولیه و قضای حاجت زائران همکاری های لازم را ولو در قبال پرداخت هزینه، انجام دهند تا دامنه خدمات به زائران پیاده آقا علی بن موسی الرضا(ع) توسعه یابد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، با تاکید بر اینکه هیئات مذهبی نیز باید وارد کار شده و حداقل یک موکب و ایستگاه بین راهی برای خدمت رسانی به زوار پیاده آقا علی بن موسی الرضا(ع) تدارک ببینند، بیان کرد: نواقص در فعالیت های عمرانی-رفایی، باعث می شود تا کارهای تبلیغی نیز اثر بخشی لازم را نداشته باشد از این رو آستان قدس و دستگاه های مربوطه باید در رفع نیازهای ضروری زوار اقدام کنند.
گفتنی است، حدود 1500 مبلغ خواهر و برادر به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان به عنوان مسئول کمیته تبلیغی قرارگاه فرهنگی رضوی، در ایستگاه های بین راهی و پایگاه های درون شهری زائران پیاده امام هشتم(ع) خدمت می کنند.


كد خبر: 35846  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/01  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا