ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برای گسترش فرهنگ اربعین، نقش حوزه علمیه از بقیه ارگان‌ها پررنگ‌تر استیک مبلغ حوزه علمیه خراسان ضمن تشکر از معاونت تبلیغ این حوزه، گفت: در جهانی کردن اربعین همه ارگان‌ها باید سهیم باشند، اما حوزه علمیه برای گسترش این فرهنگ در جامعه نقش پر رنگ تری دارد.

مرضیه عظیمی از مبلغان اعزامی به کشور عراق توسط معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان در گفت‌وگو با روابط عمومی این حوزه علت جاودانگی امام حسین(ع) را عبودیت ایشان دانست و عنوان کرد: امام حسین(ع) آن چنان در مسیر عبودیت رشد کردند و به کمال رسیدند که قادر هستند، همه هستی را به کمال برسانند.

وی ادامه داد: علت نامیدن حضرت به لقب اباعبدالله این است که ایشان کمال بندگی و عبودیت را در عرصه گیتی به نمایش گذاشت و با انجام برترین عبادت ها، قهرمان میدان عبودیت الهی شد.

این مبلغ حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه امام حسین (ع) در راه خیرخواهی به مردم دریغ نورزید و جان خود را نثار کرد افزود: امام حسین(ع) در آن شرایط سخت با بهترین روش اسلام را نگه داشت و با نثار خون خود و عزیزانش نهال اسلام را آبیاری کرد.

خانم عظیمی بیان داشت: امام حسین(ع) با اطاعت و تسلیم محض اوامر خداوند برای حفظ دین و پیاده کردن سیره جد بزرگوارش با استکبار زمان خودش مخالفت کرد که اگر چنین کاری انجام نمی داد، پوسته ای از اسلام باقی نمی ماند.

این مبلغ حوزه علمیه خراسان ادامه داد: سفر کربلا سختی‌های زیادی به همراه دارد، اما سختی در راه اباعبدالله شیرین است، و خدمت به زائرین اباعبدالله(ع) این خستگی ها را از بین می برد.

وی در پایان از تمام کسانی که زحمت کشیده اند و مقدمات این سفر را فراهم کردند تقدیر و تشکر کرد و گفت: در جهانی کردن اربعین همه ارگانها باید سهیم باشند، اما حوزه علمیه برای گسترش این فرهنگ در جامعه نقش پر رنگ تری دارد. 


كد خبر: 35855  |  تاریخ درج خبر: 1398/08/02  |  کد خبرنگار: 3752
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا