ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دوره 81 و 82 کارگاه پایان نامه نویسی برگزار شدهشتاد و یکمین وهشتاد دومین دوره کارگاه پایان‌نامه نویسی به همت معاونت پژوهش این حوزه در محل مدرسه علمیه بقیه الله(عج) و مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، هشتاد و يكمين وهشتاد دومين دوره کارگاه پایان‌نامه نویسی با حضور بیش از 60 نفر از طلاب سطح سه به همت معاونت پژوهش این حوزه در محل مدرسه علميه بقيه الله(عج) ومدرسه علميه عالي نواب در طی 2 روز و در قالب 8 جلسه برگزار شد.
دکتر محمد علی قاسمی در این کارگاه با اشاره به ویژگی های عنوان تحقیق گفت: عنوان تحقیق باید ساده، واضح و منعکس کننده موضوع تحقیق بوده و جذاب و مختصر باشد.
وی با اشاره به ضرورت مراجعه به منابع معتبر در تدوین هر پایان نامه از جمله کتاب ها، مقالات، نرم افزارها، اینترنت و دیگر پایان نامه ها خاطر نشان کرد: هر یک از طلاب، برای تدوین پایان نامه باید به کتابخانه مراجعه کرده و ضمن مشاوره با اساتید و جستجو در سایت های معتبر علمی بتواند از اسناد مدون در راستای تدوین پایان نامه فاخر علمی بهره ببرد.
این مدرس دانشگاه در ادامه انتخاب موضوع، تهیه مطالب، تنظیم فهرست، فیش برداری و نگارش و ساماندهی مطالب را از جمله مراحل تدوین پایان نامه دانست و با اشاره به پژوهش بنیادی و کاربردی ابراز کرد: هدف در پژوهش های بنیادی، توسعه علمی و در پژوهش های کاربردی ساماندهی به مسائل کاربردی جامعه است.
قاسمی با بیان این که انتخاب موضوع پایان نامه باید متناسب با نیازهای روز جامعه باشد، خاطر نشان کرد: موضوع پژوهش باید با توان، تخصص، زمان، میزان دسترسی به منابع و علاقه مندی محقق متناسب باشد و بر این اساس تعیین موضوع صورت بگیرد.
وی در ادامه مراجعه به کتابخانه و پایگاه های اصلی جمع آوری اطلاعات، سایت Magiran (بانك اطلاعات نشريات كشور) و همچنین نمایه نرم افزار های پژوهشی را از جمله روش های اصلی دسترسی به مقالات دانست و از پژوهشگران خواست تا اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق دریافت دیدگاه محققین، مشاوره با اساتید و یا از منابع معتبر و مستند علمی دریافت کنند.
مدرس این دوره با اشاره به پژوهش های مساله محور بیان کرد: این پژوهش ها در پی مواجهه محقق با مشکل علمی و یا عملی آغاز و سپس با تبدیل آن به فرضیه یا نظریه پژوهش شکل می گیرد که این نوع پژوهش ها، جنبه تولید علمی داشته و هدف اصلی محقق نیز کشف حقیقت و دستیابی به عمق محتوای پژوهشی است.


كد خبر: 36770  |  تاریخ درج خبر: 1398/10/22  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا