ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فعالیت جهادی طلاب خراسان برای مقابله با کرونا8 کارگروه قرارگاه جهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی حوزه علمیه خراسان برای مقابله با کرونا در حال فعالیت می باشند.

حجت الاسلام و المسلمین حمید ایزدی در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اشاره به فعالیت‌هایي که در چند هفته گذشته به صورت جهادی در زمینه مقابله با کرونا از سوی حوزه علمیه خراسان انجام شده است، گفت: این حوزه خود را مکلف می‌داند که در عرصه‌های جامعه، نظام و بین‌الملل پاسخگو باشد که به طور حتم یکی از مباحث مرتبط خدمات اجتماعی و امدادرسانی در حوادث غير مترقبه و موضوعات مختلف می باشد.
وی افزود: حوزه علمیه خراسان برای مقابله با ویروس کرونا و ورود به عرصه اجتماعی در این زمینه ستاد خدمت رسانی تشکیل داده و در قالب قرارگاه جهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که از چند ماه پیش تشکیل شده، با ۸ کارگروه مختلف فعالیت خود را آغاز کرده است.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان افزود: این قرارگاه با فعالیت ۱۱۰ گروه جهادی در سه استان خراسان مشغول به اقدامات جهادی در طول سال و به صورت مضاعف در بحران هایی مثل سیل،  زلزله و مبارزه با کرونا می باشد و در حال حاضر ‌۸۰ گروه جهادی در هر سه استان برای مبارزه با کرونا فعالیت دارند.
وی خاطر نشان کرد: خارج از آمار گروه ها و طلابی که طی فراخوان قرارگاه اعلام آمادگی کردند، ۵۴۰ نفر در کمیته های ۸ گانه شامل: ضد عفونی مساجد و معابر، حضور در بیمارستان جهت کمک به کادر پرستاری، تولید محتوای فضای مجازی و پاسخگویی به شبهات ، عیادت از مریضان کرونایی ، سرکشی ازخانواده مریضان و متوفیان ، کمک به تجهیز متوفیان در آرامستان ها، تولید ماسک n95 (روزانه ۳هزار ماسک) و ... نیز هم اکنون فعالیت می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین ایزدی به کارهای انجام شده پرداخت و توضیح داد: ضد عفونی ۵۰۰ مسجد (۲۰۰ مسجد مشهد با اولویت ۸ پهنه حاشیه شهر و الباقی در شهرستان های سه استان )، حضور روزانه در آرامستان ها ۱۶ نفر (۱۰ نفر برادر و ۶ نفر خواهر)، تولید روزانه ۳ هزار ماسک با حضور ۱۰۰ طلبه برادر و خواهر ، تهیه محتوای فضای مجازی به صورت موشن ، اینفو و... از جمله کارهایی است که اقدام شده و در حال اجراست.


كد خبر: 37257  |  تاریخ درج خبر: 1398/12/24  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا