ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بیانیه دبیر شورای عالی و مدیر حوزه علمیه خراسان در شرایط شیوع ویروس کرونا و حمایت از بسته شدن حرم های مطهردبیر شورای عالی و مدیر حوزه علمیه خراسان در حمایت از بسته شدن درهای حرم های مطهر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و نیز محکوم کردن هتاکی های برخی معاندان، بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان،دبیر شورای عالی و مدیر حوزه علمیه خراسان در حمایت از بسته شدن درب های حرم های مطهر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و نیز محکوم کردن هتاکی های برخی معاندان، بیانیه ای صادر کردند.

بسم الله الرحمن الرحیم
يَا فَارِجَ اَلْهَمِّ، وَ كَاشِفَ اَلْغَمِّ ، يَا رَحْمَانَ اَلدُّنْيَا وَ اَلْآخِرَةِ وَ رَحِيمَهُمَا، صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ ، وَ اُفْرُجْ هَمِّي، وَ اِكْشِفْ غَمِّي. يَا وَاحِدُ يَا أَحَدُ يَا صَمَدُ (بخشی از دعای پنجاه و چهارم صحیفه مبارکه سجادیه)
ای زداینده اندوه و بر طرف سازنده غم ها، ای رحمت آورنده عام دنیا و آخرت و رحمت کننده خاص در دو سرا، بر محمد و آل محمد درود فرست، اندوهم را برطرف نما و غم دلم را بزدا، ای یگانه تنها و ای بی نیاز مطلق.
کرونا ویروس (کوئید ۱۹) بلیه ای سخت و ناگوار است که امروزه همه کشورها و انسانها را در گرداب خود گرفتار نموده در این ابتلاء عظیم تهدیدهایی نهفته است که می توان آنها را به فرصت های سازنده و تکامل بخش تبدیل نمود.
ورود این بلیه به کشور ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی از وضعیتی خاص برخوردار است. هیچ حرکت، واقعه و اقدام و سخنی نیست که مورد بهره برداری جریان های معاند، کذاب و مفتری و فریب خوردگان جاهل قرار نگیرد.
کرونا به سرعت قابل انتقال است و در صورت عدم احتیاط و تحرز، امکان فراگیری همگانی دارد. در همین راستا که حفظ نفوس انسان ها و مسلمین در درجه اول اهمیت قرار دارد، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای مدظله العالی و دیگر مراجع تقلید و آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، جوادی آملی و... در فتاوای خودشان بیان داشتند که هر نوع تجمعی که منجر به شیوع بیماری و ابتلای دیگران  شود ممنوع است و باید طبق نظر کارشناسان و متخصصان علوم پزشکی اقدام شود که با توجه به اولویت حفظ جان مسلمین و انسانها، حرم‌های مطهر علی بن موسی الرضا علیه السلام، حضرت معصومه سلام الله علیها و احمد بن موسی الکاظم و جمکران و نماز جمعه و جماعت تا رفع خطر ممنوع و تعطیل اعلام می گردند.
این امر از پشتوانه های فقهی مدلل و مستندی برخوردار است و در واقع اولین بار هم نیست که چنین فتوایی صادر گردیده است.
حوزه علمیه خراسان، ضمن لزوم تبعیت از فتاوای مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید، تبعیت از نظرات متخصصان را لازم به رعایت می داند و با توجه به تلاش‌های مذبوحانه و مغرضانه معاندان و حرمت شکنان هتاک و مفتری، دو نکته مهم را یادآور می‌شود.
۱. حرکت جریان های معاند و مزدور وابسته به صهیونیسم را که با هزاران توییت مجهول و هشتگ های هرزنگارانه که درصدد ایجاد تردید و دودلی در امت اسلامی را دارند، به شدت محکوم نموده و به آنان اجازه هرزه نگاری و هرزه گویی را نمی‌دهیم.
۲. حرکت وابستگان و جریان های مخرب داخلی را که در شهرهای مقدس مشهد و قم و دیگر اماکن مقدس صورت گرفته و یا در صدد شیطنت های بعدی هستند را محکوم می‌نماییم.
در پایان یادآور می‌شویم، کرونا، از ووهان آغاز گردیده و ربطی به ایران ندارد. مضافاً به اینکه مشکوک به تروریسم بیولوژیکی است و تعطیلی مراکز مقدسه بر اساس مبانی فقهی فتاوا و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در بنیادهای فقهی، مستدل و مستند است.
امیدواریم در سایه التجاء به ساحت قدس کبریایی با توجه به روح مطهر و مقدس علی بن موسی الرضا علیه السلام و اهل بیت علیهم السلام و در سایه وحدت و تبعیت از رهبری معظم و مراجع عظام و حفظ بهداشت و روح دعا از این بلیه به سلامت عبور نماییم و روزگار شکوه و عزت را در تداوم بیانیه گام دوم انقلاب بپیماییم.
دبیر شورای عالی - مدیر حوزه علمیه خراسان
محمدباقر فرزانه   - سید مصباح عاملی

كد خبر: 37274  |  تاریخ درج خبر: 1398/12/27  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا