ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

خدمت رسانی خالصانه 80 گروه از جهادگران روحانی در استان خراسان با همت قرارگاه شهید سلیمانیبالغ بر 80 گروه جهادی در استان خراسان بزرگ که پیش از این نیز در جریان زلزله و سیل مناطق مختلف کشور حضور فعال داشته و خوش درخشیده اند، این بار در جریان بیماری کرونا به ارائه خدمات اجتماعی می پردازند.

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان باتوجه به شیوع بیماری اپیدمی کرونا در کشور، گروه های جهادی به منظور مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در سطح استان فعال شده اند و بالغ بر 80 گروه جهادی در استان خراسان بزرگ که پیش از این نیز در جریان زلزله و سیل مناطق مختلف کشور حضور فعال داشته و خوش درخشیده اند، این بار در جریان شیوع بیماری کرونا با مدیریت قرارگاه شهید سلیمانی حوزه علميه خراسان مشغول فعالیت شده و به ارائه خدمات اجتماعی در سطح جامعه می پردازند.
از سوی دیگر همچنین برخی گروه های جهادی در شهرستان ها نیز اشتغال به خدمت رسانی دارند و یکی از عرصه فعالیت گروه های جهادی آن است که در قالب دسته ها و گروه های مختلف از جمله مددکاری، مسائل اجتماعی، کمک پرستاری و ... به خدمت رسانی پرداخته و طلابی که در زمینه فضای روانشناسی صاحبنظر هستند، در فضای بیمارستانی ودر حوزه مددکاری به ارتباط موثر با بیماران ممنوع الملاقات می پردازند.
از جمله زمینه های دیگر فعالیت گروه های جهادی خدمات عمومی شهری، ضدعفونی معابر و همچنین وسایل نقلیه عمومی می باشد که در سطح استان مشغول به خدمت رسانی هستند و در حوزه تولید وسائل بهداشتی و ماسک نیز تلاشگران گروه های جهادی با همت مضاعف خود ماسک ها را طوری تولید می کنند که واسطه ها در مسیر تولید تا عرضه به مشتریان به کلی حذف شده و محصولات به راحتی در اختیار مردم قرار گیرد.
تعداد دیگری از گروه های جهادی نیز در شبکه های اجتماعی فعال بوده و ضمن ارائه آموزش های مورد نیاز در قالب فضای مجازی به مخاطب، به شبهات موجود پاسخ می دهند و گروه های دیگر نیز هیئات خانگی از مسیر فضای مجازی را دنبال نموده و اساتید طلبه پخش زنده در فضای منازل دارند.
از جمله دیگر اقدامات گروه های جهادی می توان به خدمت رسانی خالصانه به مستمندان و ناتوانان و انجام خریدهای سطح شهر آنان اشاره کرد و خانواده ها ما یحتاج زندگی خود را به واسطه این بزرگواران تهیه می نمایند و به این ترتیب رفت و آمدهای بیرون از منزل به شدت با این تدبیر کاهش پیدا می کند.
همچنین در باب غسل اموات کرونایی بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی)، بناست طلاب با لباس های مخصوص به صورت داوطلب نسبت به غسل بیماران کرونایی پس از هماهنگی اقدام کنند.
در مجموع این 6 عرصه 80 گروه به صورت مستقل تحت مدیریت قرارگاه شهید سلیمانی حوزه علميه خراسان فعالیت خود را دنبال می کنند و به طور میانیگین حدود 540 نفر از طلاب جهادگر در این طرح در قالب کمیته های 8 گانه درنظر گرفته شده مشغول خدمت رسانی به جامعه در شرائط و اقتضائات پیش آمده در استان هستند.

 


كد خبر: 37281  |  تاریخ درج خبر: 1398/12/29  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا