ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

یادداشت/ لزوم عزم و همت ویژه حوزه علمیه خراسان در تحقق شعار «جهش تولید»روابط عمومی حوزه علمیه خراسان به منظور تبیین نامگذاری سال نو با نام جهش تولید، نسبت به ملزومات تحقق این شعار در عرصه های مختلف این حوزه نکاتی را مدنظر قرار داده است که در ادامه می خوانید.

رهبر معظم انقلاب(حفظه الله تعالی) سال 1399 را سال جهش تولید نام‌گذاری نموده‌اند؛ در این باب روابط عمومی حوزه علمیه خراسان به منظور تبیین نامگذاری این سال فرخنده با این نام مزین در بدنه مجموعه حوزه، نسبت به ملزومات تحقق این شعار در عرصه های مختلف نکاتی را مدنظر قرار داده است که در ادامه می خوانید.
پس از سال رونق تولید، رهبر معظم انقلاب با اشراف نسبت به مجموعه های فعال در میدان و بصیرت نسبت به عملکرد همه بخش های ذی ربط در کشور این نامگذاری را انجام داده اند. حوزه علمیه خراسان نیز احساس دغدغه و وظیفه می نماید تا تولیدات خود را در بخش های مختلف مورد ابتلا در راستای این شعار تنظیم و جهت دهی نموده و تلاش کند این دغدغه رهبری از مجموعه های مختلف پای کار به ثمر نشیند.
اساسا تحقق «جهش تولید» به لحاظ مبانی لوازمی را می طلبد که کارآمدی و عملکرد جهادی جهادگران حوزه علمیه خراسان در همه عرصه های آموزش، پژوهش، تبلیغ، فرهنگی، سیاسی و .... از جمله آن هاست.
به واقع تأکید مضاعف مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) بر مسأله تولید در سال جدید و همچنین سنوات اخیر نشان دهنده اهمیت بالای این مسأله در کشور و ضرورت اتکای کشور بر توان و نیروهای داخلی است؛ امروز این مهم در حوزه علمیه خراسان جلوه گری نموده آنطور که فعالان عرصه های آموزش، پژوهش، تبلیغ، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و .... با ارائه تولیدات تحولی و رسانه ای متناسب با نیازهای روز جامعه به منظور پاسخگویی به میدان آمده اند.
از سوی دیگر، علیرغم همه اقدامات صورت گرفته طی سال های اخیر به منظور تقویت تولید داخلی در بدنه مجموعه های مختلف، هنوز این مسأله در زندگی مردم ملموس نیست و در این راستا باید از همه ظرفیت های موجود در جهت تحقق شعار سال بهره گرفته شود و همه مسئولان و متولیان کشور نیز وظیفه و رسالت آن را دارند تا در جهت تحقق عملی شعار سال با همه همت و توان و استفاده از پتانسیل های موجود گام بردارند.
همچنین رهبر معظم انقلاب نیز تاکید نمودند که گرچه تولید رونق گرفته است اما هنوز جهش ملموس و مورد انتظاری که نیاز بدان احساس می شد در بدنه زندگی مردم ایجاد شود ملموس نشده است که بدین سان باید همه آنانی که دغدغه مند نسبت به این شعار هستند، پای کارآمده و از خدمت کنار نکشند.
بدون شک «جهش تولید» بهترین راه خنثی سازی تحریم های دشمن علیه کشورمان بوده و در شرایطی که ایران اسلامی از سوی استکبار جهانی ظالمانه مورد تحریم قرار گرفته، شایسته است تا نخبگان حوزه های علمیه همچون گذشته با تدابیر اصولی در راستای تولیدات متناسب پاسخگو به هجمه های دشمنان گام های شایسته ای برداشته و نگذارند تفکرات کسانی که با خطوط انقلاب زاویه دارند، بر کشور حاکم شود.
در همین راستا حوزه علمیه خراسان ضمن احساس دغدغه نسبت به شعار سال، بر خود لازم می داند تا در ابتدای امر از یکسو آموزش های خود را پژوهش محور و متناسب با نیاز روز جامعه اسلامی ساخته و از سوی دیگر نسبت به شناسایی هرچه بیش تر نخبگان و استعدادهای برتر و برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت آنان همت گمارد چراکه اعتقاد راسخ دارد بها دادن به نخبگان می تواند در پیشبرد اهداف حوزه و از سوی دیگر ایده سازی و خلق آثار جدید و ابتکاری تحولی در مجموعه ای که سابقه و پیشینه هزاران ساله دارد کارساز و اثرگذار باشد.
همچنین حوزه علمیه خراسان از سوی دیگر می کوشد تا با محور دادن به مجموعه برنامه های فرهنگی و سیاسی موجود در مدارس و مراکز علمی و دینی، جهش ملموس و قابل توجهی را در تولیدات آنان ایجاد نموده و تلاش کند خوراک موردنیاز جامعه را از مسیل اجرای برنامه هایي با رویکرد تولید محور و محصولات حوزوي متناسب برای جامعه  بوجود آورد  و نیازهای مبتلا به را پاسخگویی کند.
در حوزه های تبلیغی نیز جذب هرچه بیش تر مبلغان فعال و ارائه محصولات و تولیدات تبلیغی به عموم مردم در ایام های مناسبتی طول سال و شرائط و اقتضائات روز همچون حوادث می تواند برای مردم کارساز باشد.
با تدابیر آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان، معاونین، دست اندرکاران و همه تلاشگران حوزه از زمان حکم انتصاب ایشان تحول مورد انتظار در همه تولیدات حوزه انقلابی به وجود آمده است و محصولات فاخر در همه بخش ها تولید شده است که نمایانگر یک رونق در فعالیت هاست اما امسال این اقدامات نیاز به جهش چشمگیرتری داشته و همه کارکنان خدوم باید برنامه ریزی های متناسب را دراین راستا داشته باشند.
در راستای این برنامه ریزی ها و تدابیر کارآمد و هدفمند، بدون شک در حوزه آموزش به عنوان بعد اثرگذار هر مجموعه، کادر سازی و تربیت طلاب مبارز انقلابی و مجاهد در راستای فتح قله‌های بلند عزت و تمدن نوین اسلامی و همچنین فراگیر نمودن آموزش علوم اسلامی و حوزوی با سبک نوین می تواند مطلع این جهش تحولی باشد.
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان امیدوار است این حوزه در ادامه مسیر تحولی مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب، این بار نیز در راستای تحقق شعار سال خوش درخشیده و راهبرد اصلی خود را مبتنی بر گسترش و فراگیر نمودن آموزش علوم اسلامی و حوزوی در راستای جهش تولیدات آموزشِ پژوهش محور قرار دهد. ان شاء الله
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان

 


كد خبر: 37306  |  تاریخ درج خبر: 1399/01/03  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا