ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

گوشه ای از فعالیت های شبانه روزی قرارگاه جهادی سلیمانیقرارگاه جهادی مرکزی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی حوزه علمیه خراسان از زمان ابلاغ طرح بسیج ملی برای مبارزه باکرونا در عرصه ی های مختلف، به صورت شبانه روزی خدمت رسانی می کند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با توجه به تلاش های شبانه روزی کادر پزشکی و پرستاری و ضرورت کمک به این مدافعان سلامت در عرصه مبارزه با ویروس کرونا، طلاب حوزه علمیه خراسان در شهرهای مختلف، با حضور در مراکز درمانی درگیر با ویروس کرونا، ضمن خداقوت و تجلیل از خدمات مخلصانه کادر درمانی در این نبرد طاقت فرسا، آمادگی خود را برای حضور در مراکز برای کمک با این کادر خدوم اعلام کردند، در همین راستا قرارگاه جهادی طلاب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با پیش بینی این نیاز و با آموزش حدود 200 طلبه توسط بسیج جامعه پزشکان استان، برای حضور در این عرصه اعلام آمادگی می نماید.
ضدعفونی و پاک سازی اماکن مذهبی و مقدس و همچنین معابر شهری و روستایی از دیگر اقدامات این قرارگاه است که از روزهای نخست طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در حوزه علمیه خراسان آغاز به کار کرد و علاوه بر مراکز استان خراسان مشهد، بجنورد و بیرجند، شهرهای مختلف از جمله رشتخوار، قوچان، بردسکن، کاشمر و ... و روستای همجوار آنان، به مواد ضدعفونی مورد تایید دانشکده علوم پزشکی مشهد، ایمن شده اند.
استقرارگروه جهادی امام خمینی(ره) بجنورد در فرودگاه، پلیس راه و مساجد و راهنمایی مسافران در خصوص بیماری، تب سنجی و ضدعفونی نیز، یکی دیگر از فعالیت های گروه های جهادی قرارگاه مرکزی شهید سلیمانی حوزه علمیه خراسان است که در این شهرستان برگزار می شود.
قرارگاه جهادی شهید سلیمانی نه تنها در عرصه کمک به مدافعان سلامت شتافته بلکه در عرصه های دیگری نیز از جمله مددیاری و مددجویی ازخانواده های بی سرپرست توسط گروههای جهادی خواهران را مدنظر قرارداده است.
براساس این گزارش، به همّت گروه جهادی خواهران نرجسیّون تربت جام و استفاده از ظرفیت گروههای جهادی برادران، اقدام به اجاره کردن منزل، گچ کاری، لوله کشی، تعمیرات برخی لوازم خانگی نموده اند. همچنین با کمک خیّرین جهادگر توانسته اند برای خانم سرپرست خانواده که دو فرزند داشت یخچال،فرش، گاز و مواد غذایی مورد نیاز تهیه نمایند.
حضور گسترده طلاب جهادگر در کارگاه تولیدی ماسک برای کادر درمانی، همکاری در آرامستان های استان جهت مراسم غسل و تدفین اموات عموم مردم، فعالیت در فضای مجازی و نقش پذیری در پویش های همگانی در شب شهادت باب الحوائج(ع) و انتشار هشتک های # در_خانه_بمانیم و #عید_شنیدنی، از دیگر فعالیت های قرارگاه مرکزی شهید سردار سلیمانی است.
لازم به ذکر است، با توجه به اهمیت کنترل ورودی و خروجی های منتهی به مشهد جهت کنترل چرخه انتقال این ویروس در صورت اعلام نیاز از نهاد های ذیربط در این عرصه، قرارگاه جهادی حوزه علمیه خراسان می تواند نیروی مورد نیاز را در اختیار این نهاد ها قرار دهد.


كد خبر: 37310  |  تاریخ درج خبر: 1399/01/04  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا