ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

جهاد مجاهدان حوزه علمیه خراسان در آئین غسل و تطهیر متوفیان مبتلا به کروناآفرین برشما، آفرین بر شما مجاهدان غیور و فداکار حوزه علمیه خراسان که امروز رسالت انبیا و اولیای الهی را در کارزار خدمت به خلق الله پی گرفته و با تغسیل اموات کرونایی، نمی گذارید داغ دیگری بر سینه های سوخته خانواده های داغدار و داغدیده مضطر ایران اسلامی در این روزها بنشیند. درود خدا بر شما....

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با عنایت به شیوع بیماری کرونا در کشور، مساله غسل دادن به عنوان یکی از مسائل مورد ابتلا در کشور مطرح شد؛ از سوی دیگر طلاب حوزه علمیه خراسان بر اساس تاکید مدیر این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی مبنی بر ورود جدی جهادگران به عرصه خدمت اجتماعی در موارد سیل، زلزله و سایر شرائط و اقتضائات پیش آمده خوش درخشیدند و این بار نیز به دنبال شیوع بیماری کرونا، از همان ابتدای کار با اهتمام نسبت به این دغدغه مدیریت حوزه، نسبت به ضدعفونی و گندزدایی معابر شهری، تولید ماسک و ..... اقدام نموده و پس از چندی، این روزها نیز با فراهم شدن مقدمات کار به صورت خودجوش برای نخستین بار و در اقدامی ابتکاری و نو به تغسیل اموات کرونایی می پردازند.
در چنین شرائطی طلاب حوزه علمیه خراسان، براساس وظیفه به منظور تغسیل و کفن و دفن آنان پای کارآمدند و نگذاشتند فرمان رهبر معظم انقلاب(حفظه الله تعالی) در راستای غسل این بیماران بر زمین بماند.
این بار مجاهدان داوطلب قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی حوزه علمیه خراسان با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، به صورت خودجوش و در حرکتی مثال زدنی با انجام فعالیت های جهادی در عرصه سلامت بار دیگر نشان دادند هرگز روحانیت از مردم جدا نبوده و در همه مشکلات پای آرمان های نظام و انقلاب ایستاده اند.
اینجا در فاصله یک قدم مانده به منزل آخر، که با مهمان ناخوانده‌ای به اسم کرونا مواجه است ، طلاب و نیروهای جهادی پای کار آمده‌اند تا امر تغسیل میت مومنین به نحو شایسته تری انجام شود و کمک مطلوبی در این زمینه انجام دهند .

طلاب جهادگر حوزه علمیه خراسان به حق نشان دادند که روحانیت خدمت رسانی به مردم را از افتخارات خود می داند و پیوند عمیق میان حوزه و مردم سبب شده است تا این بار در این عرصه  جهاد گونه و مخلصانه تلاش کنند.
این روزها طلاب جهادگر معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان که تحت عنوان قرارگاه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی در خط مقدم این بیماری به تغسیل بیماران کرونایی می پردازند، رسما با قدوم مبارکشان عاشقی را معنا کرده اند و از بسیاری از روز های ماندگار، خاطره انگیز و حلاوت بخش دوران زندگی خود در ایام عید گذشته اند تا در آغازین ماه سال جدید با ایثار و جانفشانی برگ زرین دیگری را در کارزار خدمت به خلق رقم بزنند.
آفرین برشما، آفرین بر شما که پا به میدان گذاشتيد و همنوعان خود را درس آموختید که می شود با معاضدت خانواده های داغدار و داغدیده مضطر و شستشوی عزیز سفر کرده شان، غم هجران را آسوده کنید و نگذارید داغ دیگری بر سینه های سوخته شان بنشیند.... آفرین بر شما که امروز در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا داوطلب نفراولید.... درود خدا بر شما روحانیون مجاهد راه حق و وارثان رسالت انبیا و اولیای الهی که به معنای واقعی کلمه ایثار و مردانگی را معنا کردید ای مجاهدان غیور و فداکار حوزه علمیه خراسان.
 


كد خبر: 37335  |  تاریخ درج خبر: 1399/01/07  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا