ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تحقق «جهش تولید» درگرو اهتمام و پایبندی به ملزومات بیانیه گام دوم انقلاب استمدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: بسیاری از ملزومات جهش تولید در بیانیه گام دوم انقلاب به‌صورت زیرساختی دیده شده است که بدین رو، «جهش تولید» درگرو اهتمام و توجه ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب است.

حجت‌الاسلام والمسلمين حجت سالاری مکی، مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی، در گفتگو با روابط عمومي حوزه علمیه خراسان، با اشاره به انتخاب شعار «جهش تولید» برای سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب(حفظه الله تعالی)، گفت: انتخاب شعار «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری در سال 99 بر اساس نقشه راه مد نظر گفتمان انقلاب و بر حسب ضرورت‌های مورد نیاز جامعه بود که عموم جامعه اسلامی باید در اجرای ملزومات این شعار بکوشند.
وی با بیان این که مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خود بر جوانان در تحقق شعار جهش تولید تاکیدات ویژه ای داشته اند، عنوان کرد: هر اقدامی در چله دوم انقلاب باید منطبق بر بیانیه گام دوم به عنوان نقشه راه حرکت انقلاب اسلامی باشد و در این بیانیه نیز جوانان به عنوان یکی از لوازم پیشرفت کشور شناخته شده اند.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان این که بنابراین همه اقدامات سال جدید باید مبتنی بر مأموریت‌های تمدنی جوانان انقلابی در بیانیه گام دوم باشد، ابراز کرد: به منظور دستیابی به جهش در تولید، نیازمند دستیابی به تکنولوژی‌های جدید در عرصه صنعتی و تولید محصولات کشاورزی با بازدهی بسیار عالی هستیم که این امر مستلزم توجه به مقوله علم و پژوهش بر اساس بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری است.
حجت الاسلام والمسلمین سالاری مکی با بیان این که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم بدین مساله تاکید ویژه ای دارند که دنیای غرب به برکت دانش خود، توانست برای خود ثروت، نفوذ و قدرت 200 ساله فراهم کند، خاطر نشان کرد: به واقع مقام معظم رهبری شتاب علمی به همراه تلاش اخلاقی و اعتقادی را از رموز پیشرفت در این عرصه می‌دانند.
وی ادامه داد: بنابراین اگر بناست رونق تولید به سمت جهش تولید حرکت سریع داشته باشد، قطعاً توزیع عادلانه تسهیلات، نظارت بر هزینه کرد درست تسهیلات، توجه جدی به عرضه درست و منطقی تولیدات در جامعه، جلوگیری از واردات غیرقانونی و قاچاق و بسیاری از مؤلفه‌های جهش تولید نیاز به عدالت اقتصادی دارد.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان اینکه یکی از اصولی ترین و مهمترین مولفه ها برای تحقق جهش تولید، انگیزه و امید وافر به آینده است، به ضرورت پرداختن با امید و انگیزه به مساله عدالت اقتصادی اشاره و ابراز کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، عدالت اقتصادی به عنوان یکی از توصیه‌های هفت‌گانه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است که فساد اقتصادی را توده چرکین کشورها، زلزله ویرانگر و ضربه زننده به مشروعیت نظام‌ها معرفی کرده‌اند.
حجت الاسلام والمسلمین سالاری مکی با اشاره به انگیزه و امید اجتماعی بیان کرد: در بحران ویروس کرونا اگر شرایط کشور خود را با کشورهای مدعی مقایسه کنیم قطعاً انگیزه اجتماعی و امید به آینده باعث تقویت بنیان‌های گوناگون کشور در عرصه‌های گوناگون مردمی، جامعه پزشکی و درمانی، گروه‌های جهادی و بنگاه‌های کوچک اقتصادی شده است که توانسته‌اند خارج از وظایف اداری یک خدمت بسیار ارزشمند را به جامعه هدیه دهند.
وی با بیان این که این امید افزایی را رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد معرفی کردند، گفت: ایشان چنین بیان کردند که بدون این کلید اساسی، هیچ گامی نمی‌توان برداشت.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان این که بسیاری از ملزومات جهش تولید در بیانیه گام دوم انقلاب اعم از سبک زندگی در جهت ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و حمایت از تولید داخل، دشمن‌شناسی و مقابله با استکبار به صورت زیرساختی دیده شده، افزود: این مسائل لزوم توجه به بیانیه گام دوم انقلاب برای تحقق شعار سال را بیشتر میکند.

 


كد خبر: 37353  |  تاریخ درج خبر: 1399/01/11  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا