ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دوازدهم فروردین ماه؛ سالروز تجلی اتحاد و ایماندوازدهم فروردین ماه، روز جمهوری اسلامی، مطلع حیات انقلاب و روز فرخنده ای است که ملت بزرگ ایران، پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران، فرعون زمان خویش را از پای درآوردند.

چهل سال پیش در چنین روزهایی، مردم ایران که تنها پنجاه روز در فضای بدور از خفقان رژیم شاهنشاهی نفس کشیده بودند، با مشارکت در همه پرسی و خلق نتیجه شگفت انگیز  98/2  درصد آرای خود، جمهوری اسلامی را به عنوان نظام حکومتی برگزیدند؛ جمهوری اسلامی، یکی از شعارهای به حق ملت ایران در روزهای سخت مبارزه بود و آنان شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را که برخاسته از اوج شعور انقلابی ملت ایران بود، سر می دادند.
دوازدهم فروردین ماه، روز جمهوری اسلامی، مطلع حیات انقلاب و روز فرخنده ای است که ملت بزرگ ایران، پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران، فرعون زمان خویش را از پای درآوردند؛ این روز خجسته عید بزرگ ملت ماست که در چنین روز فرخنده ای توانستند تا با اقتدار ملی حکومت 2500 ساله شاهنشاهی را در هم شکنند.
انتخابات سرنوشت ساز دوازدهم فروردین ماه تصوير ديگري از اسلام ارائه كرد كه به مذاق دشمنان خوش نیامد. آنانكه يد طولايي در تحريف دين و فرقه سازي داشتند و در طول ساليان سال از اسلام چهره اي خشن و ضد مردمي ارائه داده بودند بي شك عصباني شده و به منظور ادامه راه نظام نقشه های شوم و شیطانی ترسیم کرند.
کسانی که در این رای گیری شرکت کرده بودند به یکی از دو واژه آری یا نه رای دادند و نظر خود را در صندوق انداختند که بیش از ۹۹ درصد ازآنان به تعداد بیش از ۲۰ میلیون واجد شرایط رای دادن، جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کردند.
امام خمینی(ره) در پیامی اینگونه بیان کردند: «من به ملت بزرگ ایران که در طول تاریخ شاهنشاهی، که با استکبار خود آنان را خفیف شمردند و بر آنان کردند آنچه کردند، صمیمانه تبریک می‌گویم. خداوند تعالی بر ما منت نهاد و رژیم استکبار را با دست توانای خود که قدرت مستضعفین است در هم پیچید و ملت عظیم ما را ائمه و پیشوای ملتهای مستضعف نمود، و با برقراری جمهوری اسلامی، وراثت حقه را بدانان ارزانی داشت. من در این روز مبارک، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت، جمهوری اسلامی ایران را اعلام می‌کنم. به دنیا اعلام می‌کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندمی سابقه ندارد، که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوقها هجوم آورده و رأی مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله‌دان تاریخ دفن کنند.»
دوزادهم فروردین ماه، عملا سالروز بلوغ فکری و سیاسی ملت ایران است و این روز را تا ابد در تاریخ، مردم مابعنوان افتخار و سندی برای رسیدن به واقعیت استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به عنوان یک فصل تازه می دانند و در آغازین روز های بهار طبیعت، انقلاب اسلامی ایران در مسیر رشد، شکوفایی و تعالی به سوی اهداف خود قرار گرفت.
با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری به رشته تحریر درآمده، همه درک می کنیم که امروز این رویداد تاریخی بزرگ به عنوان یک عامل امید و انگیزه برای امت های آزادی خواه بوده و این امید و انگیزه جوانان کشور حاصل آن مجاهدت ها و جانفشانی هایی است که امت آزاده ایران اسلامی ترسیم کردند و امروز نیز با علم به آنکه جمهوری اسلامی، ودیعه و تحفه الهی است، عزممان را جزم کرده ایم تا پرچم اقتداری را که بر شانه شهیدانمان و به مدد رهبرمعظم انقلاب، برافراشته شده، بر بالاترین قله های پیشرفت و ترقی افراشته سازیم.
حوزه علمیه خراسان ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز جمهوری اسلامی، اعتقاد راسخ دارد که در شرائط امروز که با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال جاری به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است، به فضل الهی و با استفاده از همه ظرفیت های سرشار و توانمند و با به صحنه آمدن خیل عظیم جوانان غیرتمند و تاریخ ساز، توطئه های دشمن خنثی و سال جاری به نقطه ی بالندگی و درخشندگی ایرانیان تبدیل خواهد شد. ان شاءالله
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان

 


كد خبر: 37365  |  تاریخ درج خبر: 1399/01/10  |  کد خبرنگار: 207368
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا