ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دکتر قالیباف رئیس مجلس شددکتر محمدباقر قالیباف با ۲۳۰ رأی منتخبان ملت به عنوان رئیس مجلس یازدهم شورای اسلامی انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دکتر محمدباقر قالیباف امروز پنج شنبه ۸ خرداد، در دومين نشست علنی مجلس شورای اسلامی، با ۲۳۰ رأی منتخبان ملت، به عنوان رئیس اول دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از مجموع ۲۶۴ رأی انتخاب شد.
سیدمصطفی میرسلیم و فریدون عباسی دوانی نیز به عنوان کاندیدای ریاست مجلس موفق به کسب ۱۲ و ۱۷ رای شدند.
براساس این گزارش، امیرحسین قاضی زاده هاشمی با ۲۰۸ رأی و علی نیکزاد با ۱۹۶ رأی از مجموع ۲۷۴ رأی بهارستان نشین ها، به ترتیب به عنوان نائب رئیس اول و دوم  مجلس یازدهم انتخاب شدند.
دبیران هیئت رئیسه برای اول دوره مجلس یازدهم نیز در این جلسه انتخاب شدند و براین اساس، سیدناصر موسوی لارگانی با ۱۷۱ رأی، احمد امیرآبادی فراهانی با ۱۶۵ رأی، حسینعلی حاجی دلیگانی با ۱۴۹ رأی، روح الله متفکر آزاد با ۱۴۸ رأی، علی کریمی با ۱۲۷ رأی و محسن دهنوی با ۱۱۹ رأی از مجموع ۲۷۲ رأی مأخوذه به‌ عنوان دبیران هیئت رئیسه انتخاب شدند.
بر اساس رأی نمایندگان ملت، محمدحسین فرهنگی با ۱۶۷ رأی، علیرضا سلیمی با ۱۲۹ رأی و محسن پیرهادی با ۱۲۸ رأی به عنوان ناظران هیئت رئیسه برای سال اول مجلس یازدهم انتخاب شدند.
هیئت رئیسه مجلس یازدهم پس از اخذ رأی منتخبان ملت، با استقرار در جایگاه، مراسم تحلیف را انجام دادند و سوگند نامه ای را به شرح« من به عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خودرا برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف بکار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین‌نامه اجتناب نمایم» را قرائت کردند.
گفتنی است، پس از ورود مجلس به دستور کار جلسه علنی امروز با اعلام هیأت رئیسه، حمیدرضا حاجی بابایی منتخب مردم همدان در مجلس یازدهم از کاندیداتوری برای ریاست در اجلاسیه اول مجلس یازدهم انصراف داد.


كد خبر: 37858  |  تاریخ درج خبر: 1399/03/08  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا