ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

كارنماي پژوهشی مدرسه علميه بقیه‌الله(عج) بجستانفعالیت های واحد پژوهش مدرسه علمیه بقیه‌الله(عج) بجستان در جهت ترویج فرهنگ پژوهش طلاب در سال 98، ارائه شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با توجه به این که پیشرفت علمی و غلبه بر مشکلات موجود در جامعه متکی به انجام پژوهش هایی گسترده و کاربردی در حوزه های مختلف است، سامان دادن به فعالیت های پژوهشی مدارس علمیه و طلاب جوان و خوش استعداد از اهمّ وظایف مدیران حوزه های علمیه به شمار می آید.

از طرف دیگر با عنایت به مطالبات رهبر معظم انقلاب از حوزه های علمیه و به ویژه حوزه علمیه خراسان در مورد تربیت اندیشمندان و نظریه پردازان علوم دینی و ایجاد تحول و همچنین بر اساس شعار جهش تولید، ضرورت برنامه‌ریزی برای ارتقاء فعالیت های پژوهشی طلاب حوزه بیش از پیش حس می شود. بر این اساس، مروري گذرا بر اهم فعالیت ها، اقدامات و عملکرد واحد پژوهشی مدرسه بقیه‌الله(عج) بجستان در سال 98 داریم.
نشست های علمی
یکی از محورهای اصلی فعالیت های پژوهشی مدارس علمیه، دعوت از اساتید حوزوی و برگزاری نشست های علمی در موضوعات روز و مورد نیاز طلاب می باشد، به همین منظور مدرسه علمیه بقیه‌الله(عج) بجستان نشست های علمی با عناوین « بررسی فرقه های های نوظهور، هویت طلبگی، نقش حوزویان در گام دوم انقلاب، نقش حوزه های علمیه در حفظ وتداوم انقلاب اسلامی» را برگزار کرده است.
کارگاه ها
با توجه به نیاز و درخواست طلاب و با هدف آشنایی بیشتر و بهتر آنان، کارگاه هايي با موضوعات « روش مقاله نويسي، مطالعه صحيح و همچنين كارگاه آشنايي با نرم افزار هاي درسي» درجهت افزایش مهارت پژوهشی طلاب برگزار شده است.
ساماندهی و تجهيز کتابخانه
كتابخانه مدرسه علمیه بقیه‌الله(عج) بجستان از زمان تاسیس تاکنون به صورت سنتي اداره و چيدمان مي شده كه در سال 98 اين مهم با توجه به تغييرات اعمال شده، بصورت موضوعي مرتب سازي شده است.

ارائه مشاوره های پژوهشی
با توجه به اینکه درنگارش مقاله و برخی ازمشکلات درسی نیاز به مشاوره اساتید متخصص می باشد واحد پژوهش اين مدرسه از اساتید موفق مدرسه هدایتگر راه طلاب در نگارش مقاله بوده و برای بالا بردن سطح علمی طلاب در نوشتن مقاله و تحقیقات درسی، به صورت فردی و گروهی در خدمت طلاب بوده است. مشاوره هاي اين مدرسه در دو بعد محتوایی و ساختاری مي باشد و طلاب براي نگارش از وجود اساتيد بهره مي برند.
بازديد از نمايشگاه ها
مدرسه علمیه علميه بقیه‌الله(عج) بجستان جهت ایجاد انگیزه تحقیق و پژوهش در بین طلاب، بازديد هايي را از نمایشگاه بين المللي کتاب، نمایشگاه آثار پژوهشی مدرسه امام محمدباقر(ع) در راستاي علاقه مند نمودن طلاب به پژوهش، انجام داده است.
لازم به ذکر است، در حال حاضر باتوجه به تعطیلی مدارس و مجازی شدن آموزش ها، جهت ادامه فعالیت های پژوهشی مدرسه، کانالی در پیام رسان ایتا ایجاد شده و بر این اساس محتوای مناسب پژوهشی در کانال بارگذاری می شود که علاقمندان می توانند جهت اطلاع از فعالیتهای معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان به کانال معاونت پژوهش در ایتا به آدرس https://eitaa.com/joinchat/1846018082C067d491c5f و یا کانال معاونت پژوهش در سروش به نشانی sapp.ir/howzehpajohesh مراجعه کنند.

 


كد خبر: 38023  |  تاریخ درج خبر: 1399/04/05  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا