ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی: تربیت دینی فرزندان، تاج کرامت الهی را بر سر والدین می‌نهدمدیر حوزه علمیه خراسان شمالی: تربیت دینی فرزندان، تاج کرامت الهی را بر سر والدین می‌نهد

 مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: امروز یک جنگ اعتقادی که اراده ایمانی انسان‌ها در آن نقش اول را دارد شکل گرفته؛ به‌گونه‌ای که هر دختری از جامعه جوان ما می‌تواند سنگری از سنگرهای ارزشی را حفظ کند و هم می‌تواند باعث تخریب قسمتی از پیکره دینی جامعه شود.

به گزارش روابط عمومي مديريت حوزه علميه خراسان شمالي، حجت‌الاسلام والمسلمين حجت سالاری مکی، مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی، در جمع طلاب خواهر حوزه علمیه استان، با گرامیداشت دهه کرامت، اظهار کرد: خداوند تبارک‌وتعالی عالم و آنچه در آن هست را به خاطر انسان خلق کرد و در آیه ۷۰ سوره مبارکه اسراء کرامت ذاتی که به انسان داده شده را متذکر می‌شود و از طرفی در آیات دیگر مراتب کرامت را برای ما بیان می‌کند ازجمله می‌فرماید: «إِنَّ أَکرَمَکمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکمْ»؛ گرامی‌ترین و ارجمندترین و با فضیلت‌ترین شما در نزد خداوند باتقواترین شما است.
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری مکی اضافه کرد: در سوره یس و داستان آن مرد مؤمن می‌خوانیم: «قِیلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ ۖ قَالَ یا لَیتَ قَوْمِی یعْلَمُونَ» به این مرد با ایمان پس از کشته شدن، در عالم برزخ گفته شد: داخل بهشت شو، گفت: ای کاش ملّت من هم از این نعمت بزرگ آگاه بودند و مقدمه‌ای که این فرد رعایت کرده ازجمله اینکه اهل تلاش و دفاع از ارزش‌های الهی و پیروی از اولیای خدا با تمام توان بود، سبب شد مورد تکریم حضرت حق قرار بگیرد.بر این اساس علاوه بر آن کرامت ذاتی، زمینه‌های رشد انسان در عرصه کریم بودن و مورد کرامت قرار گرفتن در اسلام وجود دارد و انسان می‌تواند دائماً پله‌های رشد شخصیتی را طی کند.
وی در ادامه با گرامیداشت دهه کرامت، به جایگاه والای بانوان و دختران در نگاه اسلام پرداخت و افزود: پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمودند شخصی که دارای یک فرزند دختر باشد این دختر برای او بهتر است از هزار حج و بهتر است از هزار جهاد در راه خدا و بهتر است از قربانی هزار شتر و بهتر است از هزار مهمانی دادن.
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری مکی گفت: پیامبر اسلام فرمود: خداوند مورد رحمت قرار می‌دهد، پدر و مادری که فرزندشان را در راه نیکی کردن به خود یاری می‌دهند، سپس این والدین می‌گویند: ای خدا برای چه این مقام به ما داده شده است؟ خدای متعال به آن‌ها می‌فرماید: غیر از این موهبتی که به شما داده شده است. تاج کرامت نیز بر سر شما گذاشته خواهد شد و این به خاطر آن است که شما به فرزند خود قرآن را آموزش دادید و او را به دین اسلام آگاه کردید و او را با دوستی محمد رسول اللَّه (ص) و علی ولی اللَّه (ع) پرورش دادید و احکام شریعت را به او آموختید.
وی افزود: این یک رحمت است که انسانی که خداوند با اعطای فرزند به او، او را تکریم کرده، او با تلاش جهت تربیت دینی فرزند، نزد پروردگار ارتقا درجه پیدا کند حال آن‌که می‌تواند بی‌مبالاتی کرده و بی‌تفاوت باشد و ارزش‌ها را برای خود و فرزند تغییر دهد؛ اما برای قرآن و دین از رسوخ مباحث غیردینی و غیرشرعی که امروز به‌وفور در جامعه دیده می‌شود به نگرش فرزندش جلوگیری می‌کند.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به روایات«مَا المُجَاهِدُ الشَّهِیدُ فِی سَبِیلِ اللّهِ بِأَعْظَمَ أَجْراً مِمَّن قَدَرَ فَعَفَّ لَکَادَ العَفِیفُ أَنْ یَکُونَ مَلَکاً مِنَ الْمَلاَئِکَةِ» گفت: مجاهدی که در راه خدا شهید می‌شود، اجرش بیش از کسی نیست که قادر بر گناه است، ولی مرتکب گناه نمی‌شود؛ زیرا نزدیک است که شخص عفیف، ملکی از ملائکه باشد. و حال اگر فرد این قدر و منزلت را رعایت نکرد و در هر مرتبه‌ای دچار ویروس بی‌حیایی و بی‌عفتی شد چه دختری که در فضای حقیقی بی‌عفتی می‌کند و چه آن دختری که چه‌ بسا با چادر ولی در فضای مجازی شئونات دینی را رعایت نمی‌کند هر کدام به اندازه خود از آن کرامت دور خواهند شد.
وی تصریح کرد: امروز متأسفانه دشمن و لشکر شیطان از طریق اغوا و فریب جامعه دختران و بانوان قصد نابود کردن ایمان جامعه دینی را دارند و تجربه نشان داده جنگ‌های 80 ساله صلیبی نتوانست مسلمانان را از پای درآورد ولی از راه از بین بردن حیای جامعه توانستند آن‌ها را به قهقرا ببرند. امروز یک جنگ اعتقادی که اراده ایمانی انسان‌ها در آن نقش اول را دارد شکل گرفته؛ به‌گونه‌ای که هر دختری از جامعه جوان ما می‌تواند سنگری از سنگرهای ارزشی را حفظ کند و هم می‌تواند باعث تخریب قسمتی از پیکره دینی جامعه شود و به‌وضوح این مطلب که یک حقیقت است در جامعه قابل‌مشاهده است.
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری مکی گفت: آنچه دشمن تدارک دیده این است که رابرت مرداک که به سلطان شیطانی رسانه‌ها معروف است و 602 شبکه را در اختیار دارد و روزانه ۳۰۰ میلیون مخاطب دارد که این شبکه‌ها به ۱۳ زبان مختلف برنامه تولید می‌کنند و هم‌زمان مسئولیت پشتیبانی و سیاست‌گذاری ۱۰۰ روزنامه و مجله مشهور را به عهده دارد؛ این یهودی استرالیایی الاصل صحبتی دارد که دختر جوان امروز ما باید این صحبت را به‌عنوان سیاست شیطان در برابر خود نصب العین قرار داده و آویزه گوش کند. این انسان پلید می‌گوید برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و من قصد دارم موضوع مادر را در دستور کار خود قرار دهم؛ زیرا در ایران مادر خانواده همه چیز را مدیریت می‌کند و اگر مادر را به لجن بکشید تمام این جامعه به لجن کشیده خواهد شد.
وي افزود: او سیاست خود را این‌گونه مطرح می‌کند که می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ واژه‌ای به نام مادر و حیا را در ایران بدون مفهوم کند حال باید ببینیم دختران ۹ تا ۱۳ سال فعلی ما در برابر این سیاست چه آینده‌ای خواهند داشت.
وی تصریح کرد: انشاء الله بتوانیم به وظایف خود در قبال فرزندانمان عمل کنیم و با همین وضع موجود آن فرمایش امام صادق (ع) که فرمود: «عَلَیک بِالأَحداثِ فَإِنَّهُم أسرَعُ إلی کلِّ خَیرٍ؛ جوانان را دریاب، زیرا که آنان سریع‌تر به کارهای خیر روی می‌آورند» را مدنظر قرار دهیم و در اين مسير باید به جوانان اعتماد کنیم؛ زیرا با توجه به فرمایشات امیدبخش رهبر معظم انقلاب در خصوص اعتماد به جوانان، قطعاً اتفاقات بسیار خوبی توسط جوانان مؤمن انقلابی چه پسران و چه دختران در کشور اتفاق خواهد افتاد.

كد خبر: 38032  |  تاریخ درج خبر: 1399/04/07  |  کد خبرنگار: 3076
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا