ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دفع بیماری کرونا به واسطه‌ی صدقه دادنامام جمعه درود بیان کرد: با توجه به آثار شگفت انگیز صدقه، ضمن رعایت مسائل بهداشتی، می توان با صدقه دادن بیماری کرونا را از خود و خانواده دور کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام سجادی زاده درمراسم شهادت امام محمد باقر(ع)، با اشاره به اهمیت و جایگاه صدقه در اسلام، گفت: صدقه باعث دور شدن شیطان از انسان و جلوگیری از خشم گیری سلطان بر شما و ایجاد دوستی در راه خدا، می شود.
وی با بیان اینکه در روایات برای صدقه آثار بسیاری ذکر شده است همانند این که هفتاد بلا را از انسان دور می کند، افزود: با توجه به آثار شگفت انگیز صدقه، ضمن رعایت مسائل بهداشتی، می توان با صدقه دادن بیماری کرونا را از خود و خانواده دور کرد.
امام جمعه درود ادامه داد: صدقه دادن، طول عمر را زیاد می کند و فقر را از بین می برد و طبق روایات معصومین(ع)، وسیله ای برای عبور آسان از صراط و مایه‌ی ضمانت بهشت است.
وی با اشاره به سخن گهرباری از امام رضا علیه السلام که حتی برای کسیکه نیت دادن صدقه را هم داشته باشد و موفق به دادن نشود بهشت را ضمانت می کند، اضافه کرد: با پرداخت صدقه، بد بختی به خوشبختی تبدیل می شود و غضب الهی نیز به واسطه‌ی آن خاموش می شود.
حجت الاسلام سجادی زاده به دعای دهه اول ذی الحجه « اَللّـهُمَّ هذِهِ الاْیّامُ الَّتى فَضَّلْتَها عَلَى الاَْیّامِ وَشَرَّفْتَها، وَ قَدْ بَلَّغْتَنیها بِمَنِّکَ وَرَحْمَتِکَ»، که ابوحمزه ثمالى از امام صادق(ع) نقل کرده است، اشاره و ابراز کرد: این دعا، درخواست از خداوند برای گشایش نعمات می باشد که بهترین راه برای رسیدن به آن، صدقه دادن است.
امام جمعه درود در پایان اضافه کرد: این دعا برای 9 روز اول ذی‌الحجه ذکر شده و راز آن این است که روز دهم روز عمل کردن به صدقه از طریق قربانی کردن و اطعام فقرا باشد که نشان دهنده‌ی ایمان به خدا و اجابت کننده‌ی دعاهای نه روز اول است و لذا، ثواب قربانی کردن در عید قربان را از دست ندهید.


كد خبر: 38198  |  تاریخ درج خبر: 1399/05/08  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا